Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Spotkanie z Wojciechem Widłakiem

Utworzono dnia 28.06.2017, 16:12

We wtorek, 16 maja, Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 44, mieszczącą się przy ul. Grochowskiej 333a, odwiedził wyjątkowo lubiany przez dzieci autor ponad trzydziestu książek dla młodych czytelników, wielokrotnie nagradzany najważniejszymi laurami literackimi, twórca postaci Pana Kuleczki, czy Wesołego Ryjka. Wojciech Widłak, bo o nim mowa, spotkał się z dziećmi z klas 1 i 2 z zaprzyjaźnionej, pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida.

Nasz gość słynie ze świetnego kontaktu z dziećmi i tak było również podczas wtorkowego spotkania. Bardzo szybko wywiązała się interakcja pomiędzy dziećmi i autorem, a duża, pięćdziesięcioosobowa grupa, świetnie spędziła czas. Wspólnie czytaliśmy historie o przygodach Ryjka, wesołego prosiaczka. Nie mogło również zabraknąć zabaw z wykorzystaniem pacynek: pieska Pypcia, kaczuszki Katastrofy oraz muchy Bzzy Bzzy, które nawiązywały do bohaterów z bajek o Panu Kuleczce.

Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci najmłodszych do sięgnięcia po książki z dorobku Wojciecha Widłaka i zainspiruje do dalszych zabaw z rodzicami oraz przyjaciółmi.

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Kody Empik Go

Plan działań czerwiec 2022

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Nagroda Literacka m .st. Warszawy

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Biuletyn Informacji Publicznej Bibliotekilink do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.