Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

PRAGnienie czytaniA - coroczny festiwal czytelniczy

Czcionka:

   PRAGnienie czytaniA to coroczne święto literatury na Pradze-Południe. Festiwal czytelniczy, organizowany przez Bibliotekę przy współpracy z  Urzędem Dzielnicy i innymi współorganizatorami, od 2010 roku, wpisał się na stałe w pejzaż wydarzen kulturalnych dzielnicy. Co roku może poszczycić się zacnymi patronatami: Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej i wielu innych.

   Już od 10 lat, w jedną z majowych sobót, mieszkańcy dzielnicy mogą obejrzeć występy uczniów południowopraskich placówek oświatowych, wziąć udział w kiermaszach książek, warsztatach, spotkaniach autorskich, pokazach, konkursach, koncertach, animacjach i innych aktywnościach dla całej rodziny. Każda edycja festiwalu krąży wokół innej tematyki. Poprzez historię, muzykę, film, podróżowanie, aż po kulinaria - wszystko to łączy się z literaturą, a jeśli z nią, to i z południowopraską książnicą i PRAGnieniem czytaniA.

AKTUALNOŚCI:

XIV edycja festiwalu czytelniczego - PRAGnienie czytaniA - relacja

Utworzono dnia 15.05.2024

Drodzy Czytelnicy,

XIV edycja festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA za nami. Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbył się pod nazwą „Biblioteka. To fantasTYcznie” zakończył się Piknikiem w Parku „Nad Balatonem”, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Masa atrakcji, w tym: spotkania autorskie, warsztaty, stoiska z rękodziełami, turniej międzypokoleniowy czy koncert to wydarzenia, które sprawiły, że ten tydzień był pełen pozytywnych emocji, gdzie fantastyka grała główną rolę.

czytaj dalej na temat: XIV edycja festiwalu czytelniczego - PRAGnienie czytaniA - relacja

PRAGnienie czytaniA 2024

Utworzono dnia 11.03.2024

Już po raz czternasty chcemy zaproponować miłośnikom literatury moc czytelniczych (i nie tylko) atrakcji – tym razem pod hasłem „Biblioteka - to fantasTYcznie!” na corocznym festiwalu czytelniczym PRAGnienie czytaniA. W tym roku rozpoczynamy nietypowo – od 6 do 10 maja 2024 r. zapraszamy na wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek. Natomiast w sobotę, 11 maja, czekamy na Was na pikniku w Parku nad Balatonem. 

Partnerem tegorocznego PRAGnienie czytaniA jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a jego współorganizatorem - Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Patronat nad wydarzeniem objął Tomasz Kucharski – Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.  

czytaj dalej na temat: PRAGnienie czytaniA 2024

PRAGnienie czytaniA 2024 - karta zgłoszeniowa

Utworzono dnia 05.03.2024

Mamy przyjemność zapowiedzieć kolejną, XIV edycję festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Wydarzenie odbędzie się 11 maja 2024 r. w godz. 15.00-21.00 w gocławskim Parku nad Balatonem. Myślą przewodnią wydarzenia będzie zdanie "Biblioteka - to fantasTYcznie".

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie południowopraskie placówki oświatowe. Dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w festiwalu, publikujemy formularz zgłoszeniowy. Prosimy o nadsyłanie formularzy do 4 kwietnia 2024 r. na adres pragnienie_czytania@bppragapd.pl

E-mail do koordynatorki akcji: Pani Zosia Bardzińska – zbardzinska@bppragapd.pl

czytaj dalej na temat: PRAGnienie czytaniA 2024 - karta zgłoszeniowa

Karta zgłoszeniowa - PRAGnienie czytaniA 2023

Utworzono dnia 14.03.2023

Mamy przyjemność zapowiedzieć kolejną, XIII edycję festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2023 r. w godz. 12.00-18.00 w obrębie Terminalu Kultury Gocław. Myślą przewodnią wydarzenia będzie zdanie "Słowo, obraz, dźwięk, czyli korespondencja sztuk".

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie południowopraskie placówki oświatowe, poprzez występy dzieci i młodzieży na scenie (recytacja wierszy, scenkie teatralne, śpiew, taniec, skecze itd.) nawiązujące do tematyki festiwalu. Dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w festiwalu, publikujemy formularz zgłoszeniowy. Prosimy o nadsyłanie formularzy do 20 marca 2023 r. na adres pragnienieczytania@bppragapd.pl.

Pobierz kartę zgłoszeniową 

czytaj dalej na temat: Karta zgłoszeniowa - PRAGnienie czytaniA 2023

PRAGnienie czytaniA 2022 - wydarzenia

Utworzono dnia 05.05.2022

Wielkimi krokami zbliża się XII edycja festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA. W tym roku na wydarzenia zapraszamy już od 8 maja. Będą to zarówno spotkania dla dorosłych, jak i tych mniejszych czytelników i przyjaciół Biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z plakatami, promującymi poszczególne atrakcje. 

czytaj dalej na temat: PRAGnienie czytaniA 2022 - wydarzenia

Warszawska akcja "Lato w mieście" 2024

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu KsiążkiBookworms and Book Butterflies