Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Biblioteka nr 2

Czcionka:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 2, ul. Meissnera 5

Kierownik: Marta Gołębiewska
tel.: /22/ 671 88 48
e-mail:
Rok założenia: 1949


 Godziny otwarcia w okresie 24.06-30.08.2024 r.

  • poniedziałek, wtorek, środa - 14:00-19:00
  • czwartek, piątek - 11:00-16:00
  • sobota - nieczynne

 

          Jesteśmy na Facebooku!


 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 2 do kwietnia 2022 roku mieściła się na Witoszyńskiego 2. Była to najmniejsza biblioteka na Pradze-Południe. Aktualnie nową siedzibą biblioteki jest budynek przy Meissnera 5 w którym osobną przestrzeń dla siebie znajdzie młodzież oraz najmłodsi czytelnicy. Niezmiennie specjalizujemy się w książkach dla najmłodszych oferując wiele tytułów dla przedszkolaków i ich rodziców. Młodzież kusimy dużym wyborem książek fantasy i science fiction.
 
Oferujemy lekcje tematyczne dla szkół i przedszkoli. Proponujemy również cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Organizujemy pikniki, gry miejskie, konkursy, wystawy, escape roomy, spotkania z autorami książek i ciekawymi osobowościami. Prowadzimy także wolontariat dla młodzieży. Staramy się o fundusze i granty żeby uatrakcyjnić naszą ofertę. Posiadamy stanowiska komputerowe z internetem przeznaczone do użytku czytelników. Wszystkie informacje znajdziecie na naszym FB "Biblioteka na Meissnera". AKTUALNOŚCI:

Jesień

Utworzono dnia 28.06.2017, 14:14

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 2, mieszcząca się przy ul. Witoszyńskiego 2 to miejsce, w którym bardzo chętnie goszczą przedszkolaki i uczniowie pobliskich placówek oświatowych. Przychodzą nie tylko po to, aby wypożyczać książki, ale również, by uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych, dzięki którym poznają ciekawą literaturę i rozwijają swoje zdolności plastyczne i wyobraźnię. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć "Jesień".
Prace wykonały dzieci z Przedszkola nr 384, pod kierunkiem Pani Katarzyny Raczkowskiej. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością w doborze materiałów i sposobach ich wykorzystania

Warszawska akcja "Lato w mieście" 2024

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu KsiążkiBookworms and Book Butterflies