Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Dyskusyjny Klub Książki

Czcionka:


 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

 Jan Paweł II


Lubisz czytać? Podziel się wrażeniami z innymi.

  • Dyskusyjne Kluby Książki to spotkania osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach.
  • Uczestnikiem DKK może być każdy.
  • Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich.
  • Najważniejsza jest chęć dzielenia się swoimi wrażeniami.

DKK to przede wszystkim doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi oraz pielęgnowanie swoich pasji.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. /22/ 671 04 51 (godz. 10.00 – 16.00)

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - listopad 2021 r.

Utworzono dnia 09.11.2021

Nie jest tajemnicą, że jesienne wieczory są świetną porą na czytanie. Oczywiście to dobre tło również dla rozmów o literaturze! Zatem na początku listopada odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego klubowicze rozmawiali o powieści Ignacego Karpowicza, pt. „Cicho, cichutko”, historii napisanej w hołdzie dla zmarłego przyjaciela pisarza.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - listopad 2021 r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - październik 2021 r.

Utworzono dnia 19.10.2021

Książka „Bezmatek” Miry Marcinów była kolejną, październikową lekturą uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Wobec tej opowieści o smutnych osobistych przeżyciach autorki związanych ze śmiercią matki nie można pozostać obojętnym. Nic więc dziwnego, że Marcinów tuż po publikacji książki została laureatką Paszportu „Polityki” oraz otrzymała nominację do Nagrody Literackiej „Nike”. Pomimo tego zdania uczestników DKK na temat „Bezmatka” były jednak podzielone.  

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - październik 2021 r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - wrzesień 2021 r.

Utworzono dnia 05.10.2021

Wrześniowe spotkanie DKK będziemy zdecydowanie wspominać jako wyjątkowe. Tym razem dyskusja uczestników na temat książki została połączona ze spotkaniem autorskim. Rozmawialiśmy o zbiorze reportaży pt. „Alopecjanki. Historie łysych kobiet” wydanym nakładem Wydawnictwa Harde. Gościem specjalnym spotkania była autorka książki, Marta Kawczyńska oraz bohaterka jednego z reportaży, pani Agata. Tego wieczoru wysłuchaliśmy ich opowieści o doświadczeniu związanym z chorobą – alopecją.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - wrzesień 2021 r.

Koronawirus - dowiedz się więcej o działaniach Warszawy

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że w związku z dużą absencją pracowników jesteśmy zmuszeni do zmian godzin otwarcia filii i oddziałów Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.  Od 29 listopada do końca grudnia 2021 r. wszystkie placówki biblioteczne będą czynne w systemie jednozmianowym:

  • poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
  • wtorek, czwartek 10.00-16.00

Wyjątkiem są Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110 (ul. Abrahama 10), które będą działać w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
  • środa, piątek 09.00-14.00

Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 pozostaje nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy Czytelników o wyrozumiałość!


Uprzejmie informujemy o awarii linii telefonicznej w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 92 (ul. Biskupia 50). W sprawie rezerwacji książek z tej placówki można dzwonić do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 42, tel. (22) 610 27 80.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Biuletyn Informacji Publicznej Bibliotekilink do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2021 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.