Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Spotkanie on-line: Artystyczne zaduszki "Melodie jesieni"

Utworzono dnia 21.10.2020
Czcionka:

Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy we współpracy z współorganizatorami Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacją Polonia Union oraz partnerami Fundacją Sedeka, Izbą Przemysłowo-Handlową Polska-Azja, firmą EuroEnergoCommerce sp. z o. o., wydawnictwem Psychoskok, zaprasza na spotkanie on-line Artystyczne zaduszki MELODIE JESIENI.

Wydarzenie MELODIE JESIENI z cyklu SEMPER FIDELIS organizowane jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości, a inspiracją jego przeprowadzenia są wartości szczególnie ważne dla Polaków: upamiętnienie wszystkich tych, którzy odeszli, a wśród nich tych, którzy zapisali się w historii Polski wielkimi literami w walce o solidarność, suwerenność, dążenie do wolności oraz poszanowanie praw i godności człowieka.

Program wydarzenia obejmuje koncert polskiej muzyki klasycznej połączony z finisażem wystawy obrazów MELODIE JESIENI.

Podczas koncertu usłyszymy dzieła muzyki klasycznej Fryderyka Chopina oraz Mieczysława Karlowicza. Utwory w wykonaniu Marii Skurjat-Silvy i Anety Skarżyński stanowią wyraz uczczenia pamięci o wszystkich tych, którzy odeszli.

Koncert wraz z finisażem wystawy obrazów autorstwa Anety Skarżyński pt. MELODIE JESIENI stanowi jeden z elementów projektu SEMPER FIDELIS, zainicjowanego przez Fundację Polonia Union w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz odbudowy polskiej państwowości.

Projekt SEMPER FIDELIS jest zaakceptowany decyzją Pełnomocnika Rządu do spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzięki wydarzeniu poszerza się świadomość odbiorców na temat dziejów związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, ze szczególnym ukłonem pamięci o najbliższych. Umacnia się przez to poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję – pamięć i czczenie najbliższych.

Wydarzenie jest zrealizowane w Sali Konferencyjnej Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy przy ul. Meissnera 5.

Transmisja on-line spotkania rozpoczyna się w dniu 29 października 2020 r. i jest od tego czasu udostępniona w sieci: kanał YouTube, Facebook Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, w witrynach internetowych współorganizatorów i partnerów wydarzenia.

Od momentu udostępnienia nagranie wydarzenia jest dostępne do publicznego odtwarzania.

LINK DO SPOTKANIA

Przeżyjmy to jeszcze raz! Koncert online Artystyczne zaduszki MELODIE JESIENI!

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i skierowane jest do szerokiej grupy społecznej: rodzin wielopokoleniowych, seniorów, a także do wszystkich zainteresowanych mieszkańców i gości Polski.

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie on-line: Artystyczne zaduszki "Melodie jesieni", transmisja dostępna 29 października 2020 r. o godz. 17.00.

Plan wydarzeń - kwiecień 2024

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BOOK

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu KsiążkiLicznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4161

W poprzednim tygodniu: 4172

W tym miesiącu: 12437

W poprzednim miesiącu: 17236

Wszystkich: 1191816