Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Słowo, obraz, dźwięk – majowe spotkanie w Saloniku literackim

Utworzono dnia 30.05.2018
Czcionka:

           Podczas wernisażu padło wiele miłych słów, zarówno wobec władz UTW, Biblioteki, SGH, a także, przede wszystkim, pod adresem twórców prac, którzy rozwijają swoją pasję z ogromnym zaangażowaniem. Obrazy przyciągały wzrok zarówno swoją różnorodnością jak i profesjonalnym warsztatem, nad którym już od 10 lat czuwa Pani Waleria, malarka, należąca m.in. do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, czy założonej w Chicago The Palette and Chisel Academy of Fine Arts.

            Po uroczystym otwarciu wystawy przyszedł czas na Salonik literacki, który poświęcony był opowieści o życiu i twórczości poety, muzyka – Jacka Kaczmarskiego. O tej niezwykle ważnej dla polskiej kultury osobistości, opowiadał red. Krzysztof Nowak, przyjaciel Kaczmarskiego i autor wyboru tekstów do antologii „Między nami. Wiersze zebrane”. Mogliśmy posłuchać o powstawaniu najważniejszych i najbardziej znanych utworów barda. Nasz gość opowiadał również o początkach fascynacji postacią Kaczmarskiego i o tym, w jaki sposób owa fascynacja przerodziła się w przyjaźń.
            Opowieść o poecie przeplatana była jego utworów, które zaprezentował zebranym na spotkaniu, Jeży Dołżyk, malarz, pieśniarz. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu wielu gałęzi sztuki, po raz kolejny mogliśmy wcielić w życie ideę, która przyświeca wielu spotkaniom, odbywającym się w naszej Bibliotece – słowo, obraz, dźwięk.

Słowo, obraz, dźwięk – majowe spotkanie w Saloniku literackim

Utworzono dnia 22.05.2018, 12:53

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00 


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY

Szanowni Czytelnicy

W  dniu 22 października 2018 r. w związku z pracami komisji wyborczej, wszystkie oddziały oraz działy Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy mieszczące się przy ul.Meissnera 5, będą zamknięte.
Przepraszamy za utrudnienia


ATTENTION! 


DUE TO ONGOING WORK OF THE ELECTORAL COMMITTEE (COUNTING OF VOTES) THE LIBRARY IS CLOSED. 

WE APOLOGISE FOR ANY INCONVENIENCE. 


Szanowni Czytelnicy!

W dniach 12 - 24 listopada 2018 roku Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych będzie zamknięta ze względu na skontrum (inwentaryzację księgozbioru).
Przepraszamy za utrudnienia!

Dear Readers!

The Foreign Languages Library will be closed from November 12th to November 24th, 2018 due to inventory.
We apologise for any inconvenience.

 


 

Plan działań edukacyjno-kulturalnych
październik 2018

Bibliotekon Praski

Bibliotekon Praski

Biuletyn Informacji Publicznej

stancjonarne punkty informacyjne
WDS 2018


Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2018 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.