Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Bibliotekarze polecają: książki o psychologii wychowawczej

Utworzono dnia 22.04.2020
Czcionka:

Drodzy Czytelnicy!

Publikujemy listę książek dotyczących psychologii wychowawczej polecanych przez p. Iwonę z Czytelni Naukowej nr V.

 

1. "Więź daje siłę" Evelin Kirkilionis

W tej książce jest akcentowana rola więzi uczuciowej i emocjonalnej między rodzicami a dziećmi budowaną od najwcześniejszych lat, która daje poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, warunki stabilnego rozwoju dziecka.    

 

2. "Szanujący rodzice, szanujące dzieci" Sura Hart, Victoria Kindle Hodson

Autorki opowiadają o szacunku w wychowaniu dzieci, które najczęściej biorą przykład z postawy rodziców. Opowiadają o funkcjonowaniu na zasadzie warunku “my szanujemy WAS, tak jak Wy NAS”.

 

3. "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" Joanna Faber, Julie King

W publikacji analizowany jest proces komunikacji między dzieckiem a rodzicami. Autorki rozważają, jak stworzyć przestrzeń dla dziecka, aby chciało słuchać rodzica już na etapie wczesnego rozwoju oraz jak powinno się formułować swój język do komunikacji z najmłodszymi.

 

4. "Rodzic jako przywódca stada" Jesper Juul

Twórca poradnika podkreśla rolę rodzica w wychowaniu dziecka jako lidera - aktywnego, odpowiedzialnego, świadomego procesu kształtowania postaw i obrazu, jaki powiela dziecko. Rodzic do takiej roli powinien być przygotowany, aby spełniać elementarne warunki „przywódcy” rodziny.

 

5. "Historia i literatura o rodzinie" Władysław Kądziołka

Autor przedstawia, jak w literaturze i w historii obrazowana jest rodzina. Podkreśla również wartość rodziny jako podstawy bytu oraz ukazuje wychowanie dzieci na przestrzeni dziejów.

 

kcjonuje to na zasadziewarunku my szanujemy WAS tak jak Wszanujecie NAS.

Bibliotekarze polecają: książki o psychologii wychowawczej

Utworzono dnia 22.04.2020, 14:13

Koronawirus - dowiedz się więcej o działaniach Warszawy

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

KOMUNIKATY

W związku z wysoką liczbą zachorowań COVID-19 i zaleceniami Biblioteki Narodowej, wszystkie filie Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, w tym Czytelnia Naukowa nr V, Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych oraz Wypożyczalnia Książki Mówionej i Multimediów POZOSTANĄ ZAMKNIĘTE DLA CZYTELNIKÓW DO DNIA 25 KWIETNIA 2021 R. Biblioteka udostępnia zbiory w formie on-line poprzez dostęp do platform książek elektronicznych IBUK Libra. Kody dostępu pod nr tel.: 22 671-04-51 wew. 110 i 111. Przypominamy, że w trakcie epidemii COVID-19, nie jest naliczana opłata za nieterminowy zwrot wypożyczonych książek. O ewentualnym przedłużeniu okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie.

Ponadto uprzejmie informujemy, że do 23.04.2021 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55 i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 62 będzie zamknięta z powodu skontrum (inwentaryzacji księgozbiorów). 

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.