Dyskusyjny Klub Książki
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
Jan Paweł II
Lubisz czytać? Podziel się wrażeniami z innymi.
- Dyskusyjne Kluby Książki to spotkania osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach.
- Uczestnikiem DKK może być każdy.
- Spotykający się nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich.
- Najważniejsza jest chęć dzielenia się swoimi wrażeniami.
DKK to przede wszystkim doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi oraz pielęgnowanie swoich pasji.
Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. /22/ 671 04 51 (godz. 10.00 – 16.00)
AKTUALNOŚCI:
Historia nie(poskładana) – lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy praskiej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla, było wyjątkowe. Już dawno podczas dyskusji o książce wszystkie Klubowiczki nie mówiły jednym głosem. Zwykle, omawiana lektura wzbudza różne emocje – jednym przypada do gustu, drugim niekoniecznie. Wtedy to rozpoczyna się ciekawa, niejednokrotnie burzliwa dyskusja, w której każdy broni swojej racji i swojego odbioru danej książki.
czytaj dalej na temat: Historia nie(poskładana) – lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiSzepty za plecami – „Biografie odtajnione” Joanny Siedleckiej. Styczniowe spotkanie DKK
Pierwsze w nowym, 2017 roku, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy praskiej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla, poświęciliśmy na rozmowę o książce reportażystki i cenionej dziennikarki, Joanny Siedleckiej. Wydana w 2015 roku pozycja „Biografie odtajnione. Z archiwów literackich bezpieki”, ujawnia przerażające fakty inwigilacji w czasach PRL-u, którą objęte były, m.in. tuzy polskiej literatury - Władysław Broniewski czy Witold Gombrowicz.
czytaj dalej na temat: Szepty za plecami – „Biografie odtajnione” Joanny Siedleckiej. Styczniowe spotkanie DKK