Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Nowa siedziba Biblioteki w Terminalu Kultury Gocław

Utworzono dnia 19.10.2021
Czcionka:

Biblioteka w Terminalu Kultury Gocław będzie funkcjonować na pierwszym piętrze budynku, na powierzchni około 1100 m2. Na działalność biblioteczną i edukacyjno-kulturalną przeznaczone zostanie 800 m2, w ramach których funkcjonować będą trzy oddziały biblioteczne. Ilość tamtejszych zbiorów została oszacowana na 80 tys.–100 tys. woluminów. Warto wiedzieć, że sieć placówek bibliotecznych w tej dzielnicy będzie powiększona o kolejną filię skierowaną do młodego czytelnika – Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 34. W ramach działań reorganizacyjnych planuje się także przeniesienie do nowo wybudowanego obiektu Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 44 (dotychczas działającej przy ul. Grochowskiej 333a), Wypożyczalni Zbiorów Obcojęzycznych, a także dyrekcji, zespołu administracyjnego oraz zespołu ds. działalności kulturalnej z siedziby przy ul. Meissnera 5. Na pierwszym piętrze „Terminalu” zaprojektowano Bibliotekę z wypożyczalnią i czytelnią, działem dziecięcym i młodzieżowym, multimediami oraz pomieszczeniami administracyjnymi. Następstwem powyższych działań będzie zmiana lokalizacji dwóch filii, mieszczących się obecnie przy ul. Witoszyńskiego2 – Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 2 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 19, które zajmą zwolnione powierzchnie w budynku przy ul. Meissnera 5.

Jaką ofertę edukacyjno-kulturalną przygotowaliśmy dla naszych Czytelników? Poza standardową działalnością Biblioteki, czyli wypożyczaniem i udostępnianiem zbiorów na zewnątrz i na miejscu, przewidujemy organizację nieodpłatnych warsztatów, spotkań autorskich, kursów komputerowych czy lekcji języków obcych, udostępnianie nowoczesnych technologii (komputerów i konsol wykorzystywanych w celach edukacyjnych i naukowych) oraz współpracę z okolicznymi przedszkolami, szkołami i innymi instytucjami edukacyjnymi. Aktualnym priorytetem zespołu pracowników Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe zaangażowanych w proces reorganizacji naszej sieci bibliotek jest uaktualnianie, doprecyzowywanie oraz sukcesywne wprowadzanie w życie opracowanych do tej pory założeń programowo-merytorycznych dla nowej placówki. Współtworząc to miejsce, dołożymy wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom mieszkańców Pragi-Południe, którzy za pośrednictwem Biblioteki pragną pogłębiać swoją wiedzę, poszerzać kompetencje i umiejętności, a także szukają ciekawej i wartościowej oferty spędzania czasu wolnego.

fot. Adrianna Tataj

 

Nowa siedziba Biblioteki w Terminalu Kultury Gocław

Utworzono dnia 02.11.2021, 14:38

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Kody Empik Go i IBUK Libra

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BOOK

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Bibliotekilink do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki