Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - czerwiec 2021 r.

Utworzono dnia 28.06.2021
Czcionka:
Wybrana do dyskusji lektura – „Klara i słońce”, najnowsza powieść Kazuo Ishiguro, brytyjskiego noblisty japońskiego pochodzenia – okazała się bogata w zaskakujące i prowokujące do przemyśleń wątki.
 
Już sam wybór narratora powieści, którym jest android, zapowiadał niecodzienne podejście do tematu. Choć początkowo takie rozwiązanie sugerowało, że będzie to historia osadzona w zupełnie obcym dla nas świecie, szybko okazało się, że Klara opowiada o rzeczywistości naszych uczuć i emocji. Bo w gruncie rzeczy to książka o uniwersalnych dylematach, o samotności i bliskości, o radzeniu sobie z traumą i o tym, co czyni nas człowiekiem.
 
Jednocześnie w trakcie dyskusji pojawiały się zarzuty, że wiele wątków, choć zapowiadały literacką ucztę, urywało się w rozczarowujący sposób. W każdym razie rozczarowujący względem tego, jakie oczekiwania budziła długo oczekiwana, pierwsza po noblowskim wyróżnieniu powieść Ishiguro.
 
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 7 lipca o godz. 17:30. Tym razem porozmawiamy o powieści „Platforma” Michela Houllebecqa. Również tym razem spotkanie odbędzie się w Bibliotece.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - czerwiec 2021

Utworzono dnia 28.06.2021, 11:11

Koronawirus - dowiedz się więcej o działaniach Warszawy

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że z powodu awarii Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 3 (al. Waszyngtona 2b) będzie nieczynna do odwołania.
Za utrudnienia przepraszamy!
 

Godziny otwarcia Biblioteki we wrześniu

Uprzejmie informujemy, że w dniach 01.09-30.09 filie i oddziały Biblioteki Publicznej na Pradze-Południe będą otwarte dla Czytelników w następujących godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 13.00-19.00
  • czwartek, piątek 10.00-16.00

Wyjątkiem są placówki przy ul. Abrahama 10, które będą działać o następujących porach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
  • środa, piątek 09.00-14.00

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2021 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.