Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

AKTUALNOŚCI:

Pragnienie czytania - XIV edycja bibliotecznego festiwalu czytelniczego

Utworzono dnia 19.04.2024

Już po raz czternasty chcemy zaproponować miłośnikom literatury moc czytelniczych (i nie tylko) atrakcji – tym razem pod hasłem „Biblioteka - to fantasTYcznie!” na corocznym festiwalu czytelniczym PRAGnienie czytaniA. W tym roku rozpoczynamy nietypowo – od 6 do 10 maja 2024 r. zapraszamy na wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek. Natomiast w sobotę, 11 maja, czekamy na Was na pikniku w Parku nad Balatonem. 

Partnerem tegorocznego PRAGnienie czytaniA jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a jego współorganizatorem - Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Patronat nad wydarzeniem objął Tomasz Kucharski – Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.  

czytaj dalej na temat: Pragnienie czytania - XIV edycja bibliotecznego festiwalu czytelniczego

"Poświatowska - dwa oblicza" - wystawa malarstwa w CPK

Utworzono dnia 16.04.2024

Wraz z Centrum Promocji Kultury zapraszamy do obejrzenia nietuzinkowej wystawy malarstwa "Poświatowska - dwa oblicza". Wystawa potrwa do 13 maja 2024 r., a na wernisaż zapraszamy do CPK (ul. Podskarbińska 2) w sobotę 20 kwietnia o godz. 18:00. 

czytaj dalej na temat: "Poświatowska - dwa oblicza" - wystawa malarstwa w CPK

Klub Fantastycznych Spotkań w Czytelni Naukowej Nr V

Utworzono dnia 16.04.2024

Miłośników fantastyki zapraszamy na kwietniowe spotkanie Klubu Fantastycznych Spotkań, które odbędzie się 17 kwietnia o godz. 17:30 w Czytelni Naukowej Nr V, przy ul. Meissnera 5. Tym razem porozmawiamy o książce Douglasa Adamsa, pt. "Autostopem przez galaktykę". 

czytaj dalej na temat: Klub Fantastycznych Spotkań w Czytelni Naukowej Nr V

Informacja o inwentaryzacji w Wypożyczalni nr 3

Utworzono dnia 12.04.2024

Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 22-26 kwietnia 2024 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 3, mieszczącej się przy al. Waszyngtona 2b, odbędzie się inwentaryzacja księgozbioru (skontrum). W tych dniach filia będzie nieczynna.

Najbliższe filie z księgozbiorem dla dorosłych i młodzieży:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 66 (ul. Angorska 14), Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 45 (ul. Meksykańska 3) oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 100 (ul. Zwycięzców 46).

Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj dalej na temat: Informacja o inwentaryzacji w Wypożyczalni nr 3

"Park Skaryszewski" - biblioteczny spacer varsavianistyczny.

Utworzono dnia 22.04.2024

Miłośników historii Warszawy, uroków przyrody i wspólnych aktywności na świżym powietrzu serdecznie zapraszamy na drugi biblioteczny spacer varsavianistyczny, który dla naszych Czytelników i Przyjaciól poprowadzi przewodnik ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Złota Kaczka. W środę, 8 maja, o godz. 17:00 wyruszymy z Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 66, mieszczącej się przy ul. Angorskiej 14 i dotrzemy do Parku Skaryszewskiego, jednego z najpiękniejszych zielonych terenów Warszawy. Udział w spacerze jest wolny i bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.   

czytaj dalej na temat: "Park Skaryszewski" - biblioteczny spacer varsavianistyczny.

Informacja o otwarciu Biblioteki podczas majówki.

Utworzono dnia 11.04.2024

Szanowni Czytelnicy, prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą otwarcia filii i oddziałów biblioteki w czasie majówki. ENG version.

czytaj dalej na temat: Informacja o otwarciu Biblioteki podczas majówki.

Program wydarzeń w Bibliotece - kwiecień 2024

Utworzono dnia 03.04.2024

Kwiecień plecień przeplata w południowopraskiej bibliotece wiele interesujących wydarzeń… Spotkania autorskie, podróżnicze, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych i wiele, wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z planem wydarzeń na kwiecień. Podbierz program na kwiecień 2024.

czytaj dalej na temat: Program wydarzeń w Bibliotece - kwiecień 2024

Ogłoszenie o naborze na stanowiska bibliotekarskie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży oraz Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 09.04.2024

Informujemy o naborze na stanowiska bibliotekarskie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży oraz Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się ze szczególami naboru zamieszczonymi w ogłoszeniu. 

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie o naborze na stanowiska bibliotekarskie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży oraz Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

Spotkanie promujące tomik poezji Anny Kulesz w Wypożyczalni na Zwycięzców

Utworzono dnia 05.04.2024

Miłośnikom poezji serdecznie polecamy spotkanie promujące tomik poezji Anny Kulesz, pt. "Dogonić myśli", które odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 100, mieszczącej się przy ul. Zwycięzców 46. O oprawę muzyczną wieczoru zadba Andrzej Maciejczak. Wstęp wolny. 

czytaj dalej na temat: Spotkanie promujące tomik poezji Anny Kulesz w Wypożyczalni na Zwycięzców

"Dyplomacja światowa w sprawie pokoju" - konferencja na Zamku Królewskim

Utworzono dnia 28.03.2024

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność ogłosić, że wraz z Towarzystwem Historycznym im. Szembeków i Zamkiem Królewskim w Warszawie współorganizujemy konferencję naukową - "Dyplomacja światowa w sprawie pokoju - teki Jana hrabiego Szembeka wiceministra spraw zagranicznych II Rzeczpospolitej". Serdecznie zapraszamy 23 kwietnia o godz. 13.00 na Zamek Królewski, gdzie w Sali Koncertowej odbędzie się wydarzenie.

 

czytaj dalej na temat: "Dyplomacja światowa w sprawie pokoju" - konferencja na Zamku Królewskim

"Oddech dla zdrowia-oddychaj z sensem" - spotkanie w Wypożyczalni na Waszyngtona

Utworzono dnia 11.04.2024

Serdecznie zapraszamy na spotkanie "Oddech dla zdrowia - oddychaj z sensem!", które w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 3, zlokalizowanej przy al. Waszyngtona 2b, poprowadzi Katarzyna Karczewska, pasjonactka ludzkiego ciała, technik relaksacyjnych i oddechowych. Na to wydarzenie zapraszamy w środę, 24 kwietnia o godz. 17:00. 

czytaj dalej na temat: "Oddech dla zdrowia-oddychaj z sensem" - spotkanie w Wypożyczalni na Waszyngtona

"Bieta. Powieść o życiu Elżbiety Ficowskiej, cudownie ocalałej z getta" - spotkanie w siedzibie głównej Biblioteki przy ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego 24

Utworzono dnia 15.04.2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu "Salon literacki", które odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godz. 17:00, w siedzibie głównej Biblioteki, przy ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego 24. W tym dniu odwiedzi nas Cezary Harasimowicz, a wydarzenie poświęcone będzie jego książce pt. "Bieta. Powieść o życiu Elżbiety Ficowskiej, cudowanie ocalałej z getta". Gościem specjalnym będzie bohaterka książki. Spotkanie organizowane jest wraz z gocławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona. 

czytaj dalej na temat: "Bieta. Powieść o życiu Elżbiety Ficowskiej, cudownie ocalałej z getta" - spotkanie w siedzibie głównej Biblioteki przy ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego 24

"Zagrajmy razem offline" - popołudnie z planszówkami w Wypożyczalni na Abrahama

Utworzono dnia 16.04.2024

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, mieszcząca się przy ul. Abrahama 10, serdecznie zaprasza we wtorek 30 kwietnia w godz. 14:00-17:00, na popołudnie z planszówkami "Zagrajmy razem offline". Wydarzenie odbędzie się w ramach 4. Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego. 

czytaj dalej na temat: "Zagrajmy razem offline" - popołudnie z planszówkami w Wypożyczalni na Abrahama

Spotkanie Wielkanocne 2024

Utworzono dnia 25.03.2024

Już za kilka dni spotkamy się przy świątecznym stole, aby wraz z rodzinami i bliskimi uczcić dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkanoc to także okazja aby zatrzymać się na chwilę i pobyć w gronie przyjaciół, czy współpracowników. Dlatego w piątek 22 marca w siedzibie Biblioteki Publicznej miało miejsce Spotkanie Wielkanocne dla Pracowników instytucji oraz zaproszonych Gości i Przyjaciół Biblioteki.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Wielkanocne 2024

Plan wydarzeń - kwiecień 2024

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BOOK

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu KsiążkiLicznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 4155

W tym miesiącu: 12439

W poprzednim miesiącu: 17236

Wszystkich: 1191818