Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Zbrodnia jest tylko pretekstem. Spotkanie autorskie z Dagmarą Andryką

Utworzono dnia 18.03.2019
Czcionka:

Jej twórczość została porównana przez znanego dziennikarza śledczego Bertolda Kittela, do najlepszych książek kultowego skandynawskiego autora Henninga Mankella. Z pewnością to porównanie do ikony, jaką dla autorów i miłośników kryminałów jest Mankell, to w tym przypadku, podwójna nobilitacja. Wszak Pani Dagmara to wielka miłośniczka Szwecji, szwedzkiego kina, a zawodowo filozofka i polonistka.

     Jak sama podkreślała, w naszej bibliotece czuła się jak wśród przyjaciół i sąsiadów, ponieważ od dekady jest mieszkanką Gocławia, a od głównej siedziby biblioteki, w której odbywało się spotkanie, dzielą ją zaledwie dwie przecznice.
W tak bliskim sobie gronie, autorka opowiedziała o swoich trzech książkach, kryminałach psychologicznych, które ukazały się na rynku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Opisane w „Tysiącu”, „Trąf, trąf, misia bela” i „Tajemnicach Mille” historie kryminalne, spaja postać Marty Witeckiej, dziennikarki. Wszyscy bohaterowie przedstawieni są w bardzo drobiazgowy sposób, tak by czytelnik bez trudu mógł wyobrazić sobie każdego z nich.

    Jednak zadecydowanie najwięcej czasu podczas popołudnia spędzonego w południowopraksiej bibliotece, Pani Dagmara poświęciła na opowieść o inspiracjach, które pomagają jej w pisaniu kolejnych kryminałów. Mówiła o swoim pokaźnym zbiorze książek popularnonaukowych, kursach dla pisarzy, chcących doszlifować swój warsztat, czy ciekawostkach, których szuka m.in. w internecie, czy po prostu w kontaktach międzyludzkich.
Dowiedzieliśmy się również o kilku zabiegach, które autorzy książek stosują po to, aby zainteresować i wciągnąć w historię swojego odbiorcę, a także o tym, czy łatwo w obecnych czasach wydać książkę.

   Już niedługo możemy spodziewać się kolejnej powieści kryminalnej, autorstwa naszego gościa. Otrzymaliśmy zapewnienie, że tak jak w poprzednich książkach, znajdą się tam nawiązania do Gocławia, Pragi-Południe i Warszawy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z twórczością Dagmary Andryki i zapraszamy na kolejny Salonik Literacki, już za miesiąc, 2 kwietnia o godz. 17:00 oczywiście do Biblioteki, przy ul. Meissnera 5. Gościem spotkania „Nie odkładaj życia na później,”, będzie Joanna Godecka, terapeutka, dziennikarka, autorka książek. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Zbrodnia jest tylko pretekstem. Spotkanie autorskie z Dagmarą Andryką

Utworzono dnia 08.03.2019, 14:56

Plan wydarzeń - kwiecień 2024

Warszawska akcja "Lato w mieście" 2024

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BOOK

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki



 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki