Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Nie taki angielski straszny, czyli spotkanie z Arleną Witt

Utworzono dnia 09.10.2019
Czcionka:

    W czwartek, 26 września o godz. 18:00, zaprosiliśmy do biblioteki przy ul. Meissnera 5, na spotkanie z wyjątkową osobą, najbardziej rozpoznawalną anglistką w Polsce, autorką kultowego już vloga „Po cudzemu”, na którym w nowatorski sposób porusza zagadnienia związane z nauką języka angielskiego. Mowa oczywiście o Arlenie Witt, która jest również autorką bestsellerowych książek.  Najnowsza, pt. „Grama to nie drama”, bije rekordy popularności wśród osób, chcących przełamać językową niemoc i w łatwy sposób przyswoić sobie angielską gramatykę, spędzająca sen z powiek niejednemu adeptowi. Bohaterce spotkania towarzyszyła moderatorka, Agata Romaniuk, autorka książki, pt. „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”.

  Arlena Witt opowiedziała nie tylko o swojej miłości do wszystkiego, co związane z najpopularniejszym na świecie językiem. Mówiła również o znajomości języka migowego, a także o swojej proekologicznej postawie zero waste, polegającej na minimalizowaniu pozostawionych przez siebie odpadów, zanieczyszczających środowisko. Uczestnicy spotkania pytali o praktyczne porady na temat efektywnej nauki języka angielskiego, a także o inne zainteresowania naszego gościa, m.in. o miłość do kinematografii.
  Na koniec pozostało już tylko zrobienie pamiątkowego zdjęcia i zdobycie motywującej dedykacji. Wszystkich zainteresowanym tematyką językową zachęcamy do obserwowania kanału „Po cudzemu”, który z pewnością przekona do nauki angielskiego nawet tych najbardziej opornych uczniów.

Nie taki angielski straszny, czyli spotkanie z Arleną Witt.

Utworzono dnia 30.09.2019, 17:03

Plan wydarzeń - kwiecień 2024

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BOOK

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki



 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki