Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

"Biel kontra kolor". Relacja z finisażu twórczości Hanny Sobeckiej

Utworzono dnia 16.01.2020
Czcionka:

Przepadamy za podobnymi wydarzeniami! We wtorek 14 stycznia 2020 r. w południowopraskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Meissnera 5 odbył się finisaż twórczości Pani Hanny Sobeckiej pt. "Biel kontra kolor". Tego wieczoru atrakcji nie brakowało. Były interesujące rozmowy o sztuce, niezwykły koncert i, jak zawsze, towarzystwo bardzo sympatycznych gości.

Przypomnimy najciekawsze punkty spotkania. Na początku artystka szczegółowo omówiła swoje prace. Opowiadała o technikach, którymi jej obrazy były wykonywane, odwoływała się również do swoich wspomnień związanych z malowaniem. Po prelekcji udaliśmy się na słodki poczęstunek. Wszyscy byli pod wrażeniem liliowego tortu, będącego niespodzianką od Pani Hani dla gości finisażu. Z kolei pod koniec spotkania wysłuchaliśmy koncertu bębniarzy z zespołu Viva el Cajon. Muzycy przedstawili nam perkusyjną muzykę etniczną m.in. z Mozambiku, Peru i Kuby. Podziwialiśmy ich grę na takich instrumentach cajon czy djembe. Nie możemy się już doczekać kolejnego, podobnego spotkania!

Przy okazji warto pamiętać, że już niedługo czeka nas zmiana wystawy. Od 20.01 w gmachu Biblioteki Publicznej przy ul. Meissnera 5 będzie można oglądać prace malarki i graficzki Agnieszki Król. Wystawa będzie nosić tytuł "ABSTRAKTUALIZM. Abstrakcjonizm + realizm = sztuka sprzeczności".

"Biel kontra kolor". Relacja z finisażu twórczości Hanny Sobeckiej

Utworzono dnia 16.01.2020, 14:35

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

KOMUNIKATY

W dniach 14.09.2020 - 25.09.2020 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16 przy ul. Walewskiej 7a będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.