Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Spotkanie z Wojciechem Widłakiem

Utworzono dnia 28.06.2017, 16:12

We wtorek, 16 maja, Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 44, mieszczącą się przy ul. Grochowskiej 333a, odwiedził wyjątkowo lubiany przez dzieci autor ponad trzydziestu książek dla młodych czytelników, wielokrotnie nagradzany najważniejszymi laurami literackimi, twórca postaci Pana Kuleczki, czy Wesołego Ryjka. Wojciech Widłak, bo o nim mowa, spotkał się z dziećmi z klas 1 i 2 z zaprzyjaźnionej, pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida.

Nasz gość słynie ze świetnego kontaktu z dziećmi i tak było również podczas wtorkowego spotkania. Bardzo szybko wywiązała się interakcja pomiędzy dziećmi i autorem, a duża, pięćdziesięcioosobowa grupa, świetnie spędziła czas. Wspólnie czytaliśmy historie o przygodach Ryjka, wesołego prosiaczka. Nie mogło również zabraknąć zabaw z wykorzystaniem pacynek: pieska Pypcia, kaczuszki Katastrofy oraz muchy Bzzy Bzzy, które nawiązywały do bohaterów z bajek o Panu Kuleczce.

Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci najmłodszych do sięgnięcia po książki z dorobku Wojciecha Widłaka i zainspiruje do dalszych zabaw z rodzicami oraz przyjaciółmi.

Koronawirus - dowiedz się więcej o działaniach Warszawy

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

KOMUNIKATY

W związku z wysoką liczbą zachorowań COVID-19 i zaleceniami Biblioteki Narodowej, wszystkie filie Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, w tym Czytelnia Naukowa nr V, Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych oraz Wypożyczalnia Książki Mówionej i Multimediów POZOSTANĄ ZAMKNIĘTE DLA CZYTELNIKÓW DO DNIA 25 KWIETNIA 2021 R. Biblioteka udostępnia zbiory w formie on-line poprzez dostęp do platform książek elektronicznych IBUK Libra. Kody dostępu pod nr tel.: 22 671-04-51 wew. 110 i 111. Przypominamy, że w trakcie epidemii COVID-19, nie jest naliczana opłata za nieterminowy zwrot wypożyczonych książek. O ewentualnym przedłużeniu okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie.

Ponadto uprzejmie informujemy, że do 23.04.2021 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55 i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 62 będzie zamknięta z powodu skontrum (inwentaryzacji księgozbiorów). 

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.