Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

Prawdziwe oblicze książki - warsztaty z Liberatury

Utworzono dnia 10.01.2018

Dzięki aktywności stowarzyszenia "Z siedzibą w Warszawie" i zaangażowaniu Edyty Ołdak - jego założycielki, w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla, przy ul. Meissnera 5, od 13 czerwca do 4 lipca, możemy oglądać wystawę, prezentującą przykłady Liberatury.

czytaj dalej na temat: Prawdziwe oblicze książki - warsztaty z Liberatury

Czytanie porusza – Noc Bibliotek na Pradze-Południe

Utworzono dnia 10.01.2018

Już po raz trzeci biblioteki na terenie całego kraju otworzyły swoje podwoje w nietypowych, wieczorno-nocnych godzinach. W tym roku było ich ok. 1300. Właśnie w ten sposób świętowaliśmy ogólnopolską Noc Bibliotek, która przebiegała pod hasłem Czytanie porusza.

Praska Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla po raz drugi uczestniczyła w tej akcji i 3 czerwca w godz.15:00-21:00, zaprosiła do siebie Czytelników, na których czekały różnorodne atrakcje. Każdy znalazł coś dla siebie. 

czytaj dalej na temat: Czytanie porusza – Noc Bibliotek na Pradze-Południe

Literatura i film, czyli niebezpieczne związki – VIII PRAGnienie czytaniA

Utworzono dnia 10.01.2018

Piękne okoliczności przyrody i dopisująca pogoda oraz tłumy mieszkańców Dzielnicy Praga-Południe, chcących na własne oczy przekonać się, że czytanie jest modne – tak w kilku słowach można opisać tegoroczną, VIII już edycję, festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA, która odbyła się w sobotę, 13 maja w Parku nad Balatonem. Ta plenerowa impreza, organizowana przez Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy we współpracy z Centrum Promocji Kultury, na trwałe wpisała się w majowy kalendarz wydarzeń kulturalnych na mapie dzielnicy.

czytaj dalej na temat: Literatura i film, czyli niebezpieczne związki – VIII PRAGnienie czytaniA

Patriotyzm ponad wszystko. Spotkanie z Janem Chruślińskim

Utworzono dnia 10.01.2018

Ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie w Saloniku literackim, organizowanym przez Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku oraz Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, odbyło się 16 maja o godz. 17:00 w Bibliotece, przy ul. Meissnera 5.

czytaj dalej na temat: Patriotyzm ponad wszystko. Spotkanie z Janem Chruślińskim

O STOLICY w Stolicy na wiosnę – spotkanie z Ewą Kielak-Ciemniewską

Utworzono dnia 10.01.2018

Warszawski Magazyn Ilustrowany STOLICA to wyjątkowa pozycja na polskim rynku prasy. Pierwsze wydanie pojawiło się w listopadzie 1946 roku i było jedynym na świecie pismem, które poruszało zagadnienia związane wyłącznie z konkretnym miastem... 

czytaj dalej na temat: O STOLICY w Stolicy na wiosnę – spotkanie z Ewą Kielak-Ciemniewską

Chopin International – urodziny Fryderyka Chopina

Utworzono dnia 10.01.2018

„Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” - tymi słowami żegnał Fryderyka Chopina nasz inny, wybitny rodak, Cyprian Kamil Norwid. Fryderyk Chopin, jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii, geniusz fortepianu, urodził się 1 marca 1810 roku w majątku w podwarszawskiej Żelazowej Woli...

czytaj dalej na temat: Chopin International – urodziny Fryderyka Chopina

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00 


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY


Bibliotekon Praski

Bibliotekon Praski

Biuletyn Informacji Publicznej

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2018 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.