Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

„Co się robi w pociągu? – podróż koleją transsyberyjską nad Bajkał”. Styczniowe spotkanie Klubu Podróżnika „Trampek”

Utworzono dnia 12.02.2018

       Pierwsze w 2018 roku spotkanie Klubu Podróżnika „Trampek” odbyło się tradycyjnie w ostatnią środę miesiąca, 31 stycznia, w warszawskiej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe. Gościem wieczoru podróżniczego była, dobrze już znana Czytelnikom i Przyjaciołom instytucji, Jadwiga Cierzniewska. Tym razem udaliśmy się w pełną przygód podróż koleją transsyberyjską nad Bajkał, którą nasz gość przebył w ubiegłym roku, na trasie z Moskwy do Irkucka.

czytaj dalej na temat: „Co się robi w pociągu? – podróż koleją transsyberyjską nad Bajkał”. Styczniowe spotkanie Klubu Podróżnika „Trampek”

Ferie w Bibliotece 2018

Utworzono dnia 31.01.2018

          Jak co roku warszawska Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe, zorganizowała w ramach akcji „Zima w mieście”, przypadającej w okresie ferii, zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. W dniach 15-26 stycznia 2018 r., zaproponowano dzieciom atrakcje, zarówno w postaci zajęć edukacyjnych, jak i komputerowych.

czytaj dalej na temat: Ferie w Bibliotece 2018

Spektakl ze słowem w podróży – styczniowe spotkanie w Saloniku literackim

Utworzono dnia 22.01.2018

We wtorek, 16 stycznia 2018 r., w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe odbyło się, pierwsze w tym roku, spotkanie z cyklu Salonik literacki. Cykl ten organizowany jest we współpracy z Europejskim Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku

czytaj dalej na temat: Spektakl ze słowem w podróży – styczniowe spotkanie w Saloniku literackim

„Moje wszystkie emocje” – spotkanie z Agatą Komorowską w Saloniku literackim.

Utworzono dnia 10.01.2018

Ostatni w tym roku Salonik literacki, czyli comiesięczne spotkania z interesującymi osobowościami świata literatury, który Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla organizuje wraz z Europejskim Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku, odbył się 14 listopada. Gościem spotkania była Agata Komorowska, która opowiedziała uczestnikom spotkania o swojej książce Depresjologia”, będącej zapisem jej walki z chorobą.

czytaj dalej na temat: „Moje wszystkie emocje” – spotkanie z Agatą Komorowską w Saloniku literackim.

Tak pachnie Rosa Erotica

Utworzono dnia 10.01.2018

Listopadowe, długie wieczory, są doskonałą motywacją dla spędzenia czasu w intymnej, romantycznej, pełnej wzniosłych uczuć i emocji, atmosferze. Tych stanów mogliśmy doświadczyć podczas wieczoru autorskiego Rosa Erotica, który miał miejsce we wtorek, 7 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe

czytaj dalej na temat: Tak pachnie Rosa Erotica

"Na wiślanej fali" – spotkanie literacko-muzyczne z okazji Roku Rzeki Wisły

Utworzono dnia 10.01.2018

Chcąc podkreślić wagę jaką, szczególnie dla mieszkańców Warszawy, oznacza ustanowenie roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły, praska Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla organizuje szereg spotkań, wykładów i innych działań edukacyjno-kulturalnych, które przybliżają znaczenie i historię królowej polskich rzek.
Jednym z takich spotkań było literacko-muzyczne popołudnie, które we wtorek, 20 czerwca, zgromadziło w Bibliotece przy ul. Meissnera 5, wielu gości, zainteresowanych tą tematyką.

czytaj dalej na temat: "Na wiślanej fali" – spotkanie literacko-muzyczne z okazji Roku Rzeki Wisły

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00 


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY


Bibliotekon Praski

Bibliotekon Praski

Biuletyn Informacji Publicznej

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2018 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.