Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

W pałacu sułtana Sulejmana… - spotkanie z Agnieszką Aysen-Kaim

Utworzono dnia 07.03.2018

          Któż z nas oglądając tak popularne ostatnio tureckie seriale, podziwiając piękne kobiety, przystojnych mężczyzn i niezwykle efektowne stroje, nie zechciałby choć na chwilę, przenieść się w czasy sułtana Sulejmana Wspaniałego? Ale czy na pewno ów okres w historii Imperium Osmańskiego był taki, jakim malują go twórcy tureckich „mydlanych oper”?

czytaj dalej na temat: W pałacu sułtana Sulejmana… - spotkanie z Agnieszką Aysen-Kaim

Wspomnienie o Zygmuncie Janie Rumlu – Dzień Patrona Biblioteki 2018

Utworzono dnia 07.03.2018

Święto Patrona to zawsze wyjątkowy dzień w kalendarzu działalności Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga-Południe. W dniu urodzin Zygmunta Jana Rumla, przypadających 22 lutego, wspominamy jego życie, heroiczną śmierć i przede wszystkim dorobek literacki, który po sobie pozostawił.

 

czytaj dalej na temat: Wspomnienie o Zygmuncie Janie Rumlu – Dzień Patrona Biblioteki 2018

BIB-MAL, czyli Miejsce Aktywności Lokalnej w Bibliotece

Utworzono dnia 05.03.2018

Czytelnicy odwiedzający w ostatnim czasie Bibliotekę im. Zygmunta Jana Rumla z pewnością dostrzegli niebieski plakat opatrzony hasłem „Migiem na Meissnera 5!” z tajemniczo brzmiącą nazwą  „BIB-MAL”. Dlaczego „migiem”? Tym wieloznacznym skojarzeniem z lotniczą przeszłością patrona ulicy chcieliśmy przykuć uwagę naszych stałych bywalców i przechodniów. A co oznacza BIB-MAL? O tym goście Biblioteki mogli się dowiedzieć, uczestnicząc w spotkaniu, któremu ów plakat był poświęcony.

czytaj dalej na temat: BIB-MAL, czyli Miejsce Aktywności Lokalnej w Bibliotece

Przez syberyjskie śniegi – Józef Piłsudski na Syberii. Spotkanie w Saloniku literackim

Utworzono dnia 05.03.2018

       W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla oraz Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku, postanowiły przypomnieć postać jednego z ojców niepodległości. Spotkanie „Józef Piłsudski na Syberii”, które odbyło się w ramach cyklu Salonik literacki, zgromadziło we wtorek, 20 lutego, wiele osób zainteresowanych niezwykle ciekawym wątkiem w życiu przyszłego Marszałka.

czytaj dalej na temat: Przez syberyjskie śniegi – Józef Piłsudski na Syberii. Spotkanie w Saloniku literackim

Przygotowania do PRAGnienia czytaniA 2018 pt. „Czytaj, podróżuj, odkrywaj” 12 maja 2018, godz. 12.00 – 18.00 Park nad Balatonem (Gocław)

Utworzono dnia 28.02.2018

W dn. 13.02.2018 r. w Bibliotece przy ul. Meissnera 5 odbyło się zebranie koordynatorów edukacji kulturalnej szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w dzielnicy Praga Południe. Celem spotkania było omówienie działań związanych z IX edycją festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA, który odbędzie się 12 maja 2018 r, na Gocławiu – w Parku nad Balatonem.

czytaj dalej na temat: Przygotowania do PRAGnienia czytaniA 2018 pt. „Czytaj, podróżuj, odkrywaj” 12 maja 2018, godz. 12.00 – 18.00 Park nad Balatonem (Gocław)

Dar serca, dar słowa – spotkanie literacko-muzyczne „Dialog serc”

Utworzono dnia 25.02.2018

W poniedziałek, 12 lutego 2018 r., w walentynkowy nastrój wprowadzili uczestników spotkania „Dialog serc”, goście Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe, którzy zaprezentowali swój dorobek literacko-muzyczny.
W wykonaniu warszawskiej poetki i tłumaczki Lidii Lewandowskiej-Nayar oraz poety, satyryka, krytyka literackiego, odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Stanisława Nyczaja, usłyszeliśmy wierszowany dialog pełen miłosnych uniesień, autorstwa Krystyny Cel oraz Stanisława Nyczaja.

czytaj dalej na temat: Dar serca, dar słowa – spotkanie literacko-muzyczne „Dialog serc”

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00 


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY


Bibliotekon Praski

Bibliotekon Praski

Biuletyn Informacji Publicznej

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2018 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.