Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Czułe pożegnanie zimy w galerii Biblioteki

Utworzono dnia 05.04.2018
Czcionka:

Na pytanie, co było pierwsze – fotografia czy góry, bez wahania odpowiada „góry!”. Jednak – jak sam wyznał podczas finisażu –  sto procent satysfakcji z obcowania z przyrodą odczuwa dopiero wtedy, gdy obserwuje ją przez obiektyw aparatu. Aby „upolować” ten jeden jedyny moment i uwiecznić go na zdjęciu, często trzeba wstawać przed świtem, brodzić po pas w śniegu, godzinami stać nieruchomo na mrozie. – Czasem czuję się jak myśliwy polujący na zwierzynę, na szczęście moje polowania są bezkrwawe – żartował podczas spotkania Krzysztof Bogusz.

Na wystawie eksponowanej od 6 lutego 2018 roku w Galerii Słonecznej Biblioteki, znalazło się ponad 30 prac o tematyce zimowej. Większość z nich jest fotograficznym zapisem górskich wędrówek autora, który w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach pejzaży, zaskakujących detali i niecodziennych jak na „białą” porę roku kolorów, przemierzył już chyba wszystkie pasma górskie w Polsce.  Obecni na finisażu goście, podziwiając chociażby „Choinki zastygłe w śniegu” na Przełęczy Karkonoskiej czy „Ośnieżone polany”  w  Górach Izerskich, mogli po raz ostatni przed nadejściem wiosny poczuć piękno i magię zimowej aury.

Aby osłodzić gorycz rozstania zarówno z zimą, jak i własną twórczością, autor przygotował magnesiki i pocztówki z wybranymi fotografiami, które uczestnicy spotkania mogli zabrać do domu na pamiątkę.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystego zamknięcia wystawy fotografii Krzysztofa Bogusza „Śniegiem otulone…”.

 

Czułe pożegnanie zimy w galerii Biblioteki

Utworzono dnia 29.03.2018, 12:35

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00 


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY

Szanowni Czytelnicy!

W dniach 12 - 24 listopada 2018 roku Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych będzie zamknięta ze względu na skontrum (inwentaryzację księgozbioru).
Przepraszamy za utrudnienia!

Dear Readers!

The Foreign Languages Library will be closed from November 12th to November 24th, 2018 due to inventory.
We apologise for any inconvenience.

 


 

Plan działań edukacyjno-kulturalnych
październik 2018

Bibliotekon Praski

Bibliotekon Praski

Biuletyn Informacji Publicznej

stancjonarne punkty informacyjne
WDS 2018


Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2018 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.