Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

Uroczyste otwarcie filii przy ul. Egipskiej

Utworzono dnia 05.04.2018

Z niezwykłą radością we czwartek 22 marca 2018 r., dokonaliśmy ponownego otwarcia Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 55 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 62, czyli filii Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, mieszczących się przy ul. Egipskiej 7.

czytaj dalej na temat: Uroczyste otwarcie filii przy ul. Egipskiej

Czułe pożegnanie zimy w galerii Biblioteki

Utworzono dnia 05.04.2018

W czwartek 22 marca 2018 roku w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, przy ul. Meissnera 5 odbył się finisaż wystawy fotografii Krzysztofa Bogusza, pt. „Śniegiem otulone…”. Autor – wielbiciel gór, z zamiłowania fotograf natury – w 2017 roku został laureatem warsztatów fotografii przyrodniczej i pejzażowej „Zima w Bieszczadach”.

czytaj dalej na temat: Czułe pożegnanie zimy w galerii Biblioteki

Kraj tysiąca róż – Dzień z książką i kulturą Bułgarii

Utworzono dnia 29.03.2018

W czwartkowe popołudnie, 15 marca 2018 r., warszawska Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe, zapachniała różanym olejkiem… Woń tych pięknych kwiatów nierozerwalnie wiąże się z bułgarską tradycją i kulturą, którą tego dnia przepełniły się mury naszej biblioteki. Organizując Dzień z książką i kulturą Bułgarii pragnęliśmy przybliżyć naszym Czytelnikom i Przyjaciołom ten piękny kraj, a współorganizatorem spotkania był Bułgarski Instytut Kultury.

czytaj dalej na temat: Kraj tysiąca róż – Dzień z książką i kulturą Bułgarii

Spotkanie poetyckie Klubu Literackiego „Nasza Twórczość”

Utworzono dnia 26.03.2018

We wtorek, 13 marca 2018 r., w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, przy ul. Meissnera 5, miał miejsce wieczór, inaugurujący cykl spotkań z twórczością poetów należących do Klubu Literackiego „Nasza Twórczość”. Część artystyczną, czyli program słowno-muzyczny z okazji nadejścia wiosny, poprowadził prezes Klubu, Jan Rychner.

czytaj dalej na temat: Spotkanie poetyckie Klubu Literackiego „Nasza Twórczość”

"Kto na to pozwolił ?" – rozmowa o serialu Alternatywy 4 z Januszem Płońskim w Saloniku literackim

Utworzono dnia 16.03.2018

Serial Alternatywy 4 to z pewnością ikona telewizji lat osiemdziesiątych. Satyra na ówczesne problemy każdego Polaka, przyciągała przed odbiorniki widzów, którzy z zapartym tchem śledzili losy osobliwych mieszkańców bloku, zlokalizowanego na warszawskim Ursynowie. Zawiadował nim ekscentryczny gospodarz, niezapomniany Stanisław Anioł.

czytaj dalej na temat: "Kto na to pozwolił ?" – rozmowa o serialu Alternatywy 4 z Januszem Płońskim w Saloniku literackim

Przez Bałkany z Andrzejem Pasławskim – lutowe spotkanie Klubu Podróżnika „Trampek”

Utworzono dnia 15.03.2018

  Półwysep Bałkański – niezwykły europejski zakątek, na który składa się wiele państw, stanowiących swoisty tygiel kulturowy. W podróż po tym rejonie w ostatnią środę miesiąca, tj. 28 lutego 2018 r. podczas spotkania „Bałkany – teren nieuczesany” w ramach Klubu Podróżnika „Trampek”,  wyruszyliśmy wraz z Andrzejem Pasławskim. 

czytaj dalej na temat: Przez Bałkany z Andrzejem Pasławskim – lutowe spotkanie Klubu Podróżnika „Trampek”

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00 


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY


Bibliotekon Praski

Bibliotekon Praski

Biuletyn Informacji Publicznej

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2018 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.