Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Tydzień Mody Dawnej w Bibliotece, przy ul. Meksykańskiej

Utworzono dnia 11.10.2018
Czcionka:

       Przez cały tydzień można było oglądać wystawę kobiecych strojów historycznych i galanterii od 1910 r. do lat '60 XX w. pochodzących z kolekcji Grupy Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz. Należące do niej dziewczęta oprowadzały po wystawie oraz w ciekawy sposób opowiadały o prezentowanych oryginalnych eksponatach.

Zainteresowani modą Czytelnicy mogli obejrzeć prezentację multimedialną, na temat inspiracji vintage we współczesnej modzie. Gościliśmy również dzieci ze szkół i przedszkoli, które zainspirowane wystawą, tworzyły projekty strojów i biżuterii w stylu retro.

       Wisienką na torcie i uroczystym zakończeniem „Tygodnia Mody Dawnej” był, zorganizowany w sobotę 6 października, pokaz kobiecej mody historycznej. Piękne stroje, nienaganny makijaż, stylowe fryzury oraz niesamowita zdolność skupiania na sobie uwagi i luz – tak w skrócie można opisać dziewczyny z GHR Bluszcz, które w tym dniu wcieliły się w rolę modelek. Zaprezentowały przekrój ubiorów kobiecych z pierwszej połowy XX w. Siedziba Biblioteki przy ul. Meksykańskiej 3 pękała w szwach od ilości osób, chcących uczestniczyćw tym nietuzinkowym, jak na biblioteczne realia wydarzeniu. Po uśmiechach, nieschodzących z twarzy zarówno modelek, jak i Czytelników wnioskujemy, że na długo zapamiętają to sobotnie popołudnie. Być może stanie się ono dla części osób inspiracją do zagłębienia się w fascynujący świat mody.

        Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami świętowali półwiecze Biblioteki przy ul. Meksykańskiej, jak również Grupie Rekonstrukcyjnej „Bluszcz”, bez której nie byłoby tego popołudnia, Teatrowi Żydowskiemu im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie za użyczenie manekinów, a także pobliskiej Cukierni Irena za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

Tydzień Mody Dawnej w Bibliotece, przy ul. Meksykańskiej

Utworzono dnia 11.10.2018, 13:29

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00 


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY

Szanowni Czytelnicy!

W dniach 12 - 24 listopada 2018 roku Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych będzie zamknięta ze względu na skontrum (inwentaryzację księgozbioru).
Przepraszamy za utrudnienia!

Dear Readers!

The Foreign Languages Library will be closed from November 12th to November 24th, 2018 due to inventory.
We apologise for any inconvenience.


 

Plan działań edukacyjno-kulturalnych
październik 2018

Bibliotekon Praski

Bibliotekon Praski

Biuletyn Informacji Publicznej

stancjonarne punkty informacyjne
WDS 2018


Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2018 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 261

W poprzednim tygodniu: 3380

W tym miesiącu: 7408

W poprzednim miesiącu: 13368

Wszystkich: 120269

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.