Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Spotkanie on-line: Artystyczne zaduszki "Melodie jesieni"

Utworzono dnia 21.10.2020
Czcionka:

Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy we współpracy z współorganizatorami Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacją Polonia Union oraz partnerami Fundacją Sedeka, Izbą Przemysłowo-Handlową Polska-Azja, firmą EuroEnergoCommerce sp. z o. o., wydawnictwem Psychoskok, zaprasza na spotkanie on-line Artystyczne zaduszki MELODIE JESIENI.

Wydarzenie MELODIE JESIENI z cyklu SEMPER FIDELIS organizowane jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości, a inspiracją jego przeprowadzenia są wartości szczególnie ważne dla Polaków: upamiętnienie wszystkich tych, którzy odeszli, a wśród nich tych, którzy zapisali się w historii Polski wielkimi literami w walce o solidarność, suwerenność, dążenie do wolności oraz poszanowanie praw i godności człowieka.

Program wydarzenia obejmuje koncert polskiej muzyki klasycznej połączony z finisażem wystawy obrazów MELODIE JESIENI.

Podczas koncertu usłyszymy dzieła muzyki klasycznej Fryderyka Chopina oraz Mieczysława Karlowicza. Utwory w wykonaniu Marii Skurjat-Silvy i Anety Skarżyński stanowią wyraz uczczenia pamięci o wszystkich tych, którzy odeszli.

Koncert wraz z finisażem wystawy obrazów autorstwa Anety Skarżyński pt. MELODIE JESIENI stanowi jeden z elementów projektu SEMPER FIDELIS, zainicjowanego przez Fundację Polonia Union w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz odbudowy polskiej państwowości.

Projekt SEMPER FIDELIS jest zaakceptowany decyzją Pełnomocnika Rządu do spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzięki wydarzeniu poszerza się świadomość odbiorców na temat dziejów związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, ze szczególnym ukłonem pamięci o najbliższych. Umacnia się przez to poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję – pamięć i czczenie najbliższych.

Wydarzenie jest zrealizowane w Sali Konferencyjnej Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy przy ul. Meissnera 5.

Transmisja on-line spotkania rozpoczyna się w dniu 29 października 2020 r. i jest od tego czasu udostępniona w sieci: kanał YouTube, Facebook Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, w witrynach internetowych współorganizatorów i partnerów wydarzenia.

Od momentu udostępnienia nagranie wydarzenia jest dostępne do publicznego odtwarzania.

LINK DO SPOTKANIA

Przeżyjmy to jeszcze raz! Koncert online Artystyczne zaduszki MELODIE JESIENI!

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i skierowane jest do szerokiej grupy społecznej: rodzin wielopokoleniowych, seniorów, a także do wszystkich zainteresowanych mieszkańców i gości Polski.

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie on-line: Artystyczne zaduszki "Melodie jesieni", transmisja dostępna 29 października 2020 r. o godz. 17.00.

Koronawirus - dowiedz się więcej o działaniach Warszawy

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 grudnia do 27 grudnia 2020 r. Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będzie ponownie otwarta dla Czytelników z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego. Zapraszamy do naszych placówek w następujących godzinach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

Oddziały przy ul. Meissnera 5 (Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Wypożyczalnia Książki Mówionej, Czytelnia Naukowa nr V) będą nieczynne w soboty. Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej pozostanie nieczynny do odwołania.

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.