Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

#podróże

Utworzono dnia 18.05.2020
Czcionka:

Podróżnik opowiada o jeździe autostopem oraz o gościnności mieszkańców Alaski:

"Najlepszym sposobem podróżowania po dzikiej Alasce jest autostop. W południowo-wschodniej części stanu jest kilka autostrad, które wiodą przez wspaniałe widokowo rejony. Mijamy majestatyczne pasma górskie, olbrzymie lodowce, dzikie rzeki. Można dojechać aż nad ocean arktyczny, szutrową Glenn Highway.
Niezwykle ważna w podróżowaniu w tym rejonie jest gościnność mieszkańców Alaski. Kilka razy w ciągu kilku tygodni byliśmy zapraszani na noclegi i obiady. Nigdy na samochód nie czekaliśmy dłużej niż godzinę, a przecież byliśmy też na drogach gdzie przejeżdżało ich kilka na dzień. Inaczej sytuacja ma się na kontynencie, gdzie kultura podróżowania autostopem zniknęła chyba zaraz po latach sześćdziesiątych. Przyjazne podejście do autostopowiczów wynika to, wydaje mi się, z dwóch powodów. Po pierwsze: ekstremalny klimat Alaski zmusza ludzi do tego, żeby wzajemnie sobie pomagali. Jak ważny jest drugi człowiek uczą tego trudne warunki w jakich się żyje. Po drugie na Alasce nie brakuje ludzi, którzy wybrali spokojne życie na łonie przyrody. Uciekli z gąszczów olbrzymich miast i konsumenckiego świata. Tacy ludzi wydają się bardziej otwarci na drugiego człowieka. Najlepszym przykładem tego, jak bardzo można pomóc ,,budżetowym’’ podróżnikom, był kierowca ciężarówki Joe, który zabrał nas nad sam Ocean Arktyczny i w którego ciężarówce spędziliśmy prawie trzy dni."

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (każde z nich jest opisane!)

Jeśli potrzeba Wam na przyszłość porad podróżniczych, to śmiało możecie się odzywać do pana Tomka!

#podróże #alaska

Utworzono dnia 18.05.2020, 08:23

WSPÓŁPRACA

 

Miejsce Przyjazne SenioromEuropejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku Grochowski Uniwersytet Trzeciego WiekuKids in the CityFundacja Metropolia Dzieci
Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichCała Polska Czyta DzieciomZ książką na startKsięgarnia internetowa BookMasterTeatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich

 

ZASOBY ONLINE

ACADEMICA - Cyfrowa Czytelnia Publikacji Naukowychwarszawskie biblioteki w jednym miejscu - biblioteki warszawy.plMazowiecka Biblioteka CyfrowaCyfrowa Biblioteka Urzędu m.st. Warszawywolnelektury.pl

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Uprzejmie informujemy, że w związku z przygotowaniem lokalu wyborczego w Bibliotece na drugą turę wyborów prezydenckich, wystawa fotografii „Poza chaosem” nie będzie dostępna dla odwiedzających w dn. 10 lipca – 13 lipca 2020 r.

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.