Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Noc Bibliotek na Pradze-Południe. "Czytanie wzmacnia"

Utworzono dnia 16.09.2021
Czcionka:
Zapraszamy serdecznie do udziału w VII edycji Nocy Bibliotek na Pradze-Południe w dniu 9 października 2021 r.! W tym roku ponownie spotkamy się z Wami w gmachu Biblioteki przy ul. Meissnera 5. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi "Czytanie wzmacnia". Oczywiście przygotowaliśmy moc atrakcji, więc zdecydowanie nie może Was zabraknąć!
 
Program Nocy Bibliotek 09.10.2021 r.:
  • 15.00 – Uroczyste otwarcie VII Nocy Bibliotek. Słowo wstępne Pani Dyrektor Mirosławy Majewskiej. Przywitanie gości i prezentacja programu.
  • 15.00-19.00 – Wystawa rękodzieła Mirosławy Bułatowicz. Wystawa maskotek i lalek robionych na szydełku autorstwa wolontariuszki Biblioteki na Egipskiej.
  • 15.00-21.00 – Kosmiczna fotobudka. Ramka z elementami do wyboru. Przeniesiemy się do odległej przyszłości, a na pamiątkę tej podróży każdy będzie mógł zrobić sobie kosmiczną fotkę na pamiątkę. Przygotujcie swoje aparaty!
  • 16:00-18:30 – "Agnieszka Osiecka – Mobilna Gra Miejska" (start przy al. Waszyngtona 2b, finał przy ul. Meissnera 5). Ze Stanów Zjednoczonych do Warszawy przyjeżdża Dziennikarz zafascynowany twórczością Agnieszki Osieckiej. Nieprzypadkowo wybrał termin swojego pobytu w Polsce. Na 9 października przypada rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Redaktor zafascynowany twórczością poetki od lat skrupulatnie kolekcjonuje jej teksty. Brakuje mu jednego opowiadania i potrzebuje pomocy w jego odnalezieniu. W poszukiwaniach pomogą mu kilkuosobowe drużyny. Zadaniem grup jest rozwiązanie wszystkich zagadek na punktach rozmieszczonych na Saskiej Kępie, zebranie fragmentów opowiadania Osieckiej, poprawne ułożenie go w całość oraz oddanie Dziennikarzowi. Celem gry jest zapoznanie z twórczością i życiem Osieckiej oraz poznanie miejsc związanych z Poetką. Patroni gry: Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Dla uczestników przewidziane nagrody, w tym książki "Agnieszka Osiecka dzieciom" z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej ufundowane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: bd2@bppragapd.pl.
  • 16.00-17.00 „Basia w bibliotece” – spotkanie z Zofią Stanecką. Podczas spotkania autorka czyta fragmenty książki „Basia i biblioteka” lub „Basia. Wielka księga słów”. To opowieść z rozmową i rysowaniem. Nacisk położony na wątki związane z tworzeniem, wyobraźnią. W ramach opowieści: wspólne rysowanie wymyślonego bohatera i wspólne wymyślanie przygody dla wymyślonego bohatera. Jeśli grupa będzie młodsza - krótkie przedstawienie z kukiełkami Basi i Taty. Na zakończenie warsztat plastyczny z tworzeniem masek. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy do 27.09 na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl. ​UWAGA! Ze względu na dużą ilość zgłoszeń na warsztaty z Zofią Stanecką, zapisy zostają już zamknięte. Dziękujemy za zainteresowanie!
  • 17.00-18.00 – Warsztaty „Budujemy EkoRobota” dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Podczas zajęć wykonamy roboty z wykorzystaniem materiałów, które na co dzień wyrzucamy (butelki plastikowe, kartony, rolki od papieru czy ręczników papierowych itp.
  • 17.30-18.30 – „W poszukiwaniu Nowej Turcji”. Spotkanie z podróżniczką Agnieszką Rostkowską. Agnieszka Rostkowska – była korespondentka polskich mediów w Turcji i autorka reporterskiej książki „Wojownicy o szklanych oczach” – zabierze nas w podróż po tym kraju, by pokazać, co kryje się za fasadą pozornie normalnego życia. Odwiedzimy najmniej uczęszczane przez turystów regiony – południowy wschód i syryjskie pogranicze, by dowiedzieć się, jak fala terroru oraz kryzys migracyjny zmieniły życie ich mieszkańców. Posłuchamy niosących otuchę historii o nadziei i wolności, szczególnie aktualnych dziś, kiedy cały świat obserwuje rozwój wydarzeń w Afganistanie. Ta opowieść o Turcji wykracza bowiem poza państwowe granice. Zapraszamy na pokaz zdjęć, opowieść i dyskusję! Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl.
  • 18.00-19.30 – Warsztaty familijne "Las w słoiku". Warsztaty mające na celu integrację środowiska lokalnego oraz promujące idee wspólnego spędzania czasu wolnego. Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik samodzielnie stworzy swój własny miniaturowy las.
  • 18.35-19.00 – Finał zabawy "Agnieszka Osiecka – Mobilna Gra Miejska". Ogłoszenie wyników konkursu „Wakacyjne Bingo Książkowe”.
  • 19.30-20.30 – "Gwara na Nalewkach". Spotkanie z Przemysławem Śmiechem, Ambasadorem Dobrej Książki. Frekwencjo brylantowa! Mamy niemożebny zaszczyt zaprosić Szanowne Państwo na zajście naukowo - artystyczne Przemysława Śmiecha pod tytułem "Gwara na Nalewkach." W programie tak zwana moc atrakcji: nawijka o rodakach narodowości muranoskiej, pogadanka, co jest fajne, a co trefne, rzut historyczny "Wiech w sądzie", rzut współczesny "Śmiech na żywo". Prosiemy niezawodnie być! Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl.
 
Wstęp wolny!
 
Wydarzenie odbywa się w rygorze sanitarnym z uwzględnieniem panujących obostrzeń i rozporządzeń. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk.
 

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BOOK

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki



 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki



Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2691

W poprzednim tygodniu: 4151

W tym miesiącu: 16365

W poprzednim miesiącu: 22327

Wszystkich: 1178508