Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Komunikat

Utworzono dnia 27.11.2020
Czcionka:

Szanowni Czytelnicy!

Od 1 grudnia 2020 r. do odwołania Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będzie ponownie otwarta dla Czytelników z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W trosce o bezpieczeństwo Czytelników oraz pracowników, prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie aktualnych zasad funkcjonowania placówek bibliotecznych.

 

Jakie zasady obowiązują?

Placówki biblioteczne będą otwarte w następujących godzinach:

  • poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00,
  • wtorek, czwartek, 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek: 14.00 - 19.00,
  • środa, piątek: 9.00-14.00.

Oddziały przy ul. Meissnera 5 (Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Wypożyczalnia Książki Mówionej, Czytelnia Naukowa nr V) będą nieczynne w soboty. Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej pozostanie nieczynny do odwołania.

W pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów Biblioteki może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni pomieszczenia z wyłączeniem bibliotekarzy. Limit osób przebywających jest ustalany w każdej placówce bibliotecznej.

Obowiązuje trzydniowa kwarantanna zbiorów.

Przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni podczas wizyty w bibliotece.

Należy zachowywać bezpieczną odległość 2 m między innymi osobami.

W przypadku wystąpienia objawów choroby należy przełożyć wizytę w bibliotece na inny termin.

Zachęcamy do dokonywania rezerwacji i zamówień mailowo, telefonicznie i przez Internetowe Konto Czytelnika. W przypadku braku takiej możliwości zachęcamy do przygotowania listy tytułów. Uwaga - rezerwowane zbiory z danej biblioteki będzie można odebrać tylko w tej placówce. Adresy mailowe oraz numery telefonów do poszczególnych placówek dostępne są na www.bppragapd.pl

Zachęcamy do korzystania ze zbiorów elektronicznych biblioteki, a także z platform książek elektronicznych Legimi i IBUK Libra (kody dostępu pod nr tel.: 22 671-04-51 wew. 110 i 111).

Przypominamy, że w trakcie epidemii COVID-19, nie jest naliczana opłata za nieterminowy zwrot wypożyczonych książek.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z placówkami bibliotecznymi oraz zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie www.bppragapd.pl.

Koronawirus - dowiedz się więcej o działaniach Warszawy

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 grudnia 2020 do odwołania Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będzie ponownie otwarta dla Czytelników z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego. Zapraszamy do naszych placówek w następujących godzinach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

Oddziały przy ul. Meissnera 5 (Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Wypożyczalnia Książki Mówionej, Czytelnia Naukowa nr V) będą nieczynne w soboty. Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej pozostanie nieczynny do odwołania.

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.