Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Komunikat

Utworzono dnia 23.03.2020
Czcionka:

 

 


Szanowni Czytelnicy,

uprzejmie informuję, że w związku z ogłoszeniem przez Prezesa Rady Ministrów II etapu odmrażania gospodarki oraz zaleceniami Biura Kultury m.st. Warszawy, ponowne otwarcie wszystkich stołecznych bibliotek publicznych dla Czytelników nastąpi we wspólnym terminie, pozwalającym na zachowanie maksymalnych środków ostrożności. Prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej oraz Facebooku, gdzie wkrótce podamy datę otwarcia placówek bibliotecznych.

 

Dyrektor Biblioteki Publicznej
im. Zygmunta Jana Rumla
w Dzielnicy Praga-Południe m.st. WarszawyDear Readers,

I would like to inform, that in regard to the announcement made by the Prime Minister, concerning the second stage of defrosting the economy, as well as the recommendations of the Culture Office of the Capital City of Warsaw, the re-opening of all Warsaw’s public libraries for Readers, will take place on the same date. This will allow us to implement maximum precautions. Please follow our website and our Facebook profile, where we will soon provide the opening date of all our libraries.

Director of the Zygmunt Jan Rumel Public Library in the Praga-Poludnie District of the Capital City of Warsaw

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.