Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Tak brzmi Amazonia – czerwcowe spotkanie Klubu Podróżnika Trampek

Utworzono dnia 13.12.2017
Czcionka:

Pani Zofia jeszcze półtora roku temu była pracownikiem jednej z międzynarodowych korporacji. Jednak pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie, porzucia pracę i oddała się swoim pasjom: podróżowaniu i fotografii. W pierwszą wyprawę na południowoamerykański kontynent, wybrała się ze znaną podróżniczką, Beatą Pawlikowską. W drugą podróż udała się w mniejszej grupie, w której towarzyszyła jej min. córka.
Aby rozpocząć i w pełni wyczerpać historię o tak dalekiej podróży, nie można zapomnieć o wielomiesięcznych przygotowaniach. Podczas spotkania nasz gość opowiedział o półrocznych staraniach, czynionych przed wylotem. Oczywiście, należało przygotować pełną logistykę podróży, przeloty, noclegi, zaplanować miejsca, które pragnie się zobaczyć. Ważnym aspektem był również przemyślany ekwipunek – należało zabrać wiele rzeczy, które w tropikalnej dżungli są niezbędne – ubranie z długimi nogawkami i rękawami, kalosze, czy preparaty na wszechobecne komary, pamiętając jednocześnie o tym, że wszystko trzeba będzie zapakować na swoje plecy. Ważną częścią przygotowań są też szczepienia, które pozwolą nam uniknąć wielu nieprzyjemnych oraz zagrażających życiu i zdrowiu dolegliwości.
Niezwykle interesująco zabrzmiała opowieść o samym pobycie w Argentynie, Peru i Boliwii. Przyjaźni ludzie, kolorowe miasta, a z drugiej strony, szczególnie w Bogocie, zagrożenie, płynące zarówno od ludzi jak i zwierząt– tak różnorodna jest Ameryka Południowa. Pani Zofii opowiedziała o życiu codziennym i realiach krajów, które odwiedziła podczas swojej, trwającej miesiąc, podróży. Słuchaliśmy opowieści o rejsie łodziami, spaniu w środku amazońskiej dżungli oraz zwyczajach kulinarnych, które diametralnie różnią się od tych, znanych nam w Polsce.
Cała wyprawa została uwieczniona na pięknych zdjęciach. Nasz gość przywiózł ze sobą 7 tysięcy fotografii których, niestety tylko niewielką część, udało nam się obejrzeć podczas spotkania „Trampka”.
Wszystkim zainteresowanym polecamy więc stronę www.nowaczykfoto.pl, gdzie można zapoznać się z dorobkiem fotograficznym Zofii Nowaczyk. 
W środę, 27 września, zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Podróżnika „Trampek”. Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie internetowej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy – www.bppragapd.pl

Tak brzmi Amazonia – spotkanie Klubu Podróżnika Trampek

Utworzono dnia 13.12.2017, 15:09

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00

(oprócz Wypożyczalni Książki Mówionej i Multimediów)


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY

Szanowni Czytelnicy

Informujemy, że od 2 stycznia 2019 r.  Wypożyczalnia Książki Mówionej i Multimediów będzie czynna:

poniedziałek – piątek 10.00-20.00
soboty - nieczynna

Bibliotekon Praski

Bibliotekon Praski

Biuletyn Informacji Publicznej

stancjonarne punkty informacyjne
WDS 2018


Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2018 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.