Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Nie taka zła starość – majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 21.05.2019
Czcionka:

   Czteroletni Mario, który przez problemy w małżeństwie rodziców, zdany był na samodzielność, niepasującą do wieku, nastręcza bohaterowi wielu problemów. Daniele odbiera wnuka jak obcą osobę. Sam staje w obliczu wstrząsającego spostrzeżenia: nic nie trwa wiecznie. Zdążył już co prawda zauważać, że nie jest tak sprawny jak kiedyś, twórczość przychodzi mu coraz ciężej. Z bólem powoli godzi się z tą sytuacją, obserwując jednocześnie, zaczynającego dopiero swoje życie, Mario.

   Pozycja Starnone przypadła Klubowiczom do gustu. Główny bohater z początku nie wzbudza sympatii – jest zamknięty, wycofany i nie okazuje wyższych uczuć. Jednak przechodzi on pewną przemianę i zaczyna budzić sympatię. Jego postawa pokazuje Czytelnikowi, że nie warto oceniać sytuacji, czy drugiego człowieka, po pozorach. Książka mówi o najbardziej prozaicznej sytuacji, którą znamy z życia codziennego i to jest jej niezaprzeczalny atut. Starnone doskonale opisuje w „Psikusie” spokojną rezygnację, wycofywanie się z aktywności zawodowej i godzenie z nieuchronna starością.

   Na ostatnie, przed wakacyjną przerwą, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy wyjątkowo w ostatnią środę miesiąca, 29 maja o godz. 17:00, oczywiście do południowopraskiej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla. Tym razem porozmawiamy o książce „Trafikant”, autorstwa Roberta Sheethalera. Udział w spotkaniach Klubu jest bezpłatny. Przeczytaj, przyjdź, podyskutuj! 

Plan wydarzeń - kwiecień 2024

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BOOK

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki



 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki