Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

          Książka „Londyńczycy” to reportaż, opisujący losy polskiej arystokracji, która spędziła okres wojny na emigracji w stolicy Wielkiej Brytanii. Autorka opisuje relacje, które zachodziły pomiędzy niemal 200 tysiącami emigrantów, którzy w latach 1939-1947 opuścili kraj. Nie zawsze były one poprawne, często bywały pogmatwane, a polska diaspora przechodziła wielokrotnie ciężkie próby i podziały.

londyńczycy „Londyńczycy” to kolejna pozycja Ewy Winnickiej, którą poznają nasze klubowiczki. Wcześniej, rozmawialiśmy o książce „Angole”, która bardziej przypadła do gustu pani Agnieszce. Lektura „Londyńczyków”, wg niej dłużyła się i przyniosła mniej emocji, niż „Angoli”. Niemniej jednak pozycja zawiera wiele ciekawostek historycznych, które dla miłośników historii mogą stanowić nie lada atrakcję. Omawiana lektura wywołała również dyskusję nad losem Polaków, rozsianych po świecie i tego, jak wygląda życie poza Ojczyzną.
             2041175eebd6f19a Letni czas kojarzy się zwykle z okresem beztroski. Nasze klubowiczki wybierały jednak na ten okres trudne i ambitne lektury. Od reportaży, przez biografie po książki obyczajowe – zaskakująco dobrze czyta się tego typu literaturę w piękne słoneczne dni. Z pewnością możemy polecić twórczość Wilbura Smitha – szczególnie tę inspirowaną Afryką. Jak również nagrodzoną Pulitzerem książkę Thorntona Wildera, pt. „Most San Luis Rey”, którą szczególnie poleca pani Elżbieta, czy niezmiennie trylogię „Millenium”, autorstwa Stiega Larssona.
             Przed nami październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się tradycyjnie w pierwszą środę miesiąca (5 października) o godz. 17:00 w Bibliotece, przy ul. Meissnera 5. Rozmawiać będziemy o książce „Genialna przyjaciółka”, która wyszła spod pióra włoszki, Eleny Ferrante. Gorąco zachęcamy do rozmowy w Dyskusyjnym Klubie Książki!