Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


          Wydana w ubiegłym roku „Nieważkość”, autorstwa Julii Fiedorczuk, to pierwsza jej proza.
Trudna, zawiła i tajemnicza historia trzech kobiet, Zuzanny, Ewy i Heleny, które łączy tajemnicze zaginięcie kolegi z dzieciństwa. Ta trauma odcisnęła piętno na całym ich dalszym życiu. Każda z naszych bohaterek staje przed dramatycznymi wyborami, każda w pewnym momencie, znajduje się na rozdrożu życia. Przesiąknięta brutalnością, erotyzmem i wniewazkosc julia fiedorczukątpliwościami książka, budzi wśród odbiorców skrajne emocje. Dla jednych proza Fiedorczuk jest prawdziwa, dla innych jednowymiarowa i dołująca.
           Podobnie skrajne emocje pozycja wywołała u klubowiczek, które 1 czerwca w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, rozmawiały na jej temat. Chwalony był styl pisania i wartkość akcji, ganiona – zbytnia dygresyjność i mnogość niedomówień. Panie stwierdziły jednak, że pomimo wszystkich mankamentów lektury, należy sięgać po pozycje młodych, polskich autorów, choćby po to, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku wydawniczego.
         Dyskusja nad książką tradycyjnie pobudziła wiele teatrów pobocznych. Ciekawe okazały się spostrzeżenia o różnorodności charakterów ludzkich, wielorakości kręgosłupów moralnych i sposobach, w jakich przeżyte w dzieciństwie sytuacje, wpływają na nasze późniejsze życie. Kolej
ne spotkanie DKK odbędzie się 6 lipca w Bibliotece, przy ul. Meissnera. Zachęcamy wszystkich miłośników literatury, kultury i inspirujących dyskusji do poszerzania naszego Klubu.