Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

RELACJA Z WYDARZENIA „DZIEŃ Z KULTURĄ I KSIĄŻKĄ GRUZJI. CZĘŚĆ I”

zapr bibliot gruzja 26 11 2015 a afiszW dniu 26.11.2015 Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, wraz z Ambasadą Gruzji w Rzeczpospolitej Polskiej oraz Stowarzyszeniem Współpracy POLSKA-WSCHÓD Mazowiecki Oddział Wojewódzki zorganizowała „Dzień z Kulturą i Książką Gruzji. Część I”. Spotkanie miało na celu przybliżyć czytelnikom historię, kulturę, sztukę oraz zwyczaje tego wspaniałego kraju.

Wydarzenie to składało się z części porannej skierowanej do najmłodszych oraz części wieczornej.

 Podczas porannej sesji dzieci z Przedszkola nr 384 mogły wysłuchać ciekawej opowieści z wyprawy do Gruzji i przyjrzeć się z bliska ekwipunkowi, który towarzyszył turystom podczas wędrówki po górach. Dzieci z zaciekawieniem eksplorowały namiot a dzięki kolekcji zdjęć, które pokazywała im prowadząca, Sylwia Alicka, mogły też przeżyć prywatną wyprawę po Gruzji w ich dziecięcej wyobraźni.

Część wieczorna składała się ze spotkania z przedstawicielką Ambasady Gruzji, panią Natalią Topchishvili, która na wstępie przekazała piękne albumy na rzecz Biblioteki oraz wystąpienia Giorgi Maglakelidze, który jest „chodzącą wizytówką Gruzji, znanej z życzliwości, gościnności i otwartości”* Ciekawostki, które przedstawił nasz gość, wzbogacone obrazami i wywiadami, a także fragmentami najnowszego przewodnika reportażowo-kulturowego jego autorstwa, nie pozwalają wątpić, że Gruzja to rzeczywiście „mały, lecz magiczny raj”* 

spotkanie z kultura i sztuka gruzji3 spotkanie z kultura i sztuka gruzji2 spotkanie z kultura i sztuka gruzji4

Wieczór został uwieńczony poczęstunkiem składającym się tradycyjnych przysmaków regionu przygotowanym przez restaurację Georgia.
spotkanie z kultura i sztuka gruzji1Z niecierpliwością czekamy na drugą część spotkania o Gruzji, planowanego na styczeń 2016 r.

Swoją obecnością zaszczycili m.in. pan Ryszard Tomalak – Prezes Stowarzyszenia Współpracy POLSKA-WSCHÓD Mazowiecki Oddział Wojewódzki oraz pani Paulina Kopestyńska, malarka i wykładowca na włoskich uczelniach.

* cytaty pochodzą z książki: Maglakelidze Giorgi „Gruzja I. Przewodnik reportażowo-kulturowy”. - Warszawa, 2013

https://www.youtube.com/watch?v=e7pNnlQiRV4