Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

tydzień edukacji globalnejWypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych w Bibliotece Publicznej im. Z.J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w dniach 16-22.11.2015 zorganizowała szereg aktywności i warsztaty dla dzieci w duchu tolerancji i edukacji globalnej.

Warsztaty dla dzieci z przedszkola 173 poświęcone były „Zawodom świata i szacunkowi dla pracy”, (scenariusz i prowadzenie Iwona Wądołowska).
tydzien edukacji blobalnej w bibliotece7 tydzien edukacji blobalnej w bibliotece6 tydzien edukacji blobalnej w bibliotece5
Ponadto 19. listopada gościliśmy w bibliotece Ghazi Shariif SAEED, uchodźcę z Somalii, który opowiedział nam swoją historię życia i przybliżył trudną sytuację polityczną współczesnej Somalii. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele fundacji ProHumanum.

 tydzien edukacji blobalnej w bibliotece1

Obchodom towarzyszyły także dwie, barwne wystawy udostępniona nam przez Fundację Edukacji Międzykulturowej: „Szkoły świata”, „Ulice świata”. Tegorocznym hasłem TEG brzmiało: RÓWNOŚĆ – od słów do czynów”. Mamy nadzieję, że postulaty Edukacji Globalnej zagoszczą zarówno w przedszkolach, szkołach wśród dzieci, jak również w świadomości dorosłych.

tydzien edukacji blobalnej w bibliotece2 tydzien edukacji blobalnej w bibliotece3 tydzien edukacji blobalnej w bibliotece4

Naszymi partnerami byli:
Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa
Fundacja Edukacji Międzykulturowej
Fundacja ProHumanum

Więcej informacji nt. TEG:
http://teg.edu.pl/category/edukacja-globalna
http://teg.edu.pl/przykladowe-formy-dzialan

Polecamy strony internetowe oraz profile organizacji zajmujących się tematyką uchodźczą, na których można znaleźć inspiracje do innych działań:

www.ceo.org.pl/migracje
www.facebook.com/szkolarownosci
http://rownosc.info/blog/post/uchodzcy-w-polsce
www.ffrs.org.pl/
http://zagranica.org.pl/uchodzcy-w-polsce-i-na-swiecie