Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wypożyczalnia Książki Mówionej i Multimediów

ul. Meissnera 5

Kierownik: Wiesława Krynicka

tel: /22/ 671-04-51 w. 110
  alt
Rok założenia: 2002

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 10.00 - 18.00
wtorek: 10.00 - 15.00
środa: 10.00 - 18.00
czwartek: 10.00 - 15.00
piątek: 10.00 - 12.00

PB 2018 Książki Mówione

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Wypożyczalnia oferuje:

  • książki z literatury pięknej i popularnonaukowej na kasetach magnetofonowych i płytach CD
  • „książkę na telefon” - usługa adresowana do użytkowników WKMiM, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek, stopień niepełnosprawności nie mają innej możliwości wypożyczania książek
Wypożyczalnia posiada urządzenia:
  • CZYTAK - urządzenie umożliwiające odsłuchanie książek nagranych w formacie MP3 z kart pamięci Compact Flash
  • AUTO-LEKTOR - urządzenie przetwarzające tekst czarnodrukowy na mowę syntetyczną za pomocą programu Fine Leader (PLUSTEK - dla książek w dużym formacie)
  • POET-BE - „czyta” i przekłada na mowę teksty w języku polskim, angielskim, rosyjskim i hiszpańskim 
 

E-czytniki

Wypożyczalnia zaprasza do korzystania z nowej usługiwypożyczania e-czytników, które umożliwiają lekturę publikacji w formie ebooka

alt

Na początek udostępniamy ok. 300 tytułów ebooków. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem:

Regulamin wypożyczania e-czytników

Pierwszeństwo w korzystaniu z książek nagranych na kasety i płyty mają osoby z niepełnosprawnościa wzroku lub mające problemy z czytaniem druku z innych powodów zdrowotnych.
 

   logo.oczyserca

Warsztaty edukacyjne: 
Zauważyć niewidzialne

Wypożyczalnia Książki Mówionej i Multimediów Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla we współpracy z  Fundacją Oczy Serca,  prowadzi warsztaty edukacyjne  Zauważyć niewidzialne - poprzez świat osób niewidomych i słabowidzących do profilaktyki zachowań dyskryminacyjnych.  Projekt skierowany jest w szczególności do uczniów szkół podstawowych oraz  gimnazjalnych.   Celem  zajęć  jest  przede  wszystkim  kształtowanie  właściwych  postaw społecznych  wobec  osób  niepełnosprawnych  oraz  uświadamianie  młodym  ludziom,  że osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Warsztaty prowadzi Grzegorz Siekierczyński-Dudek  –  od urodzenia niewidomy, założyciel i prezes Fundacji, pedagog,   od   października   2014   uczestnik   studiów   doktoranckich  w  Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej a Warszawie.

 

15 maja 2015 r. Wypożyczalnia Książki Mówionej i Multimediów we współpracy z Fundacją Oczy Serca zorganizowała kolejne spotkanie warsztatowe Zauważyć niewidzialne. Tym razem uczestnikami byli uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Poświętnem.