Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cofnij

Plan działań edukacyjno-kulturalnych
w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe
m.st. Warszawy

Styczeń 2011
 

03.01-31.01 Wystawa z okazji 90. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Byłem jak lipy szelest, na imię mi było Krzysztof i jeszcze ciało-to tak niewiele"

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 90, ul. Rozłucka 11a

03.01-31.01 Wystawa „Powstanie styczniowe w literaturze i malarstwie”

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 90, ul. Rozłucka 11a

03.01-31.01 Wystawka całoroczna „Rok 2011 ROKIEM CZESŁAWA MIŁOSZA”

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 100, ul. Zwycięzców 46

03.01-31.01 „Prawdziwe historie” – wystawka książek opartych na faktach

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 100, ul. Zwycięzców 46

03.01-31.01 Wystawka Krzysztof Kamil Baczyński – polski poeta czasu wojny – 90. rocznica urodzin

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 100, ul. Zwycięzców 46

03.01-31.01 Wystawa: "Karnawał z dawnych lat - stroje, zabawy i przepisy"

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 40, ul. Paca 46 10

03.01-31.01 Wystawa prac plastycznych „Jak to z zimą bywa”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, ul. Abrahama 10

03.01-31.01 Wystawa „90-ta rocznica urodzin K.K Baczyńskiego”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, ul. Abrahama 10

03.01-31.01 Wystawa „Dzień Kubusia Puchatka”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3

03.01-31.01 Wystawa „Obyczaje karnawałowe”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3

03.01-31.01 Wystawa „Dzień Babci i Dziadka”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3

03.01-31.01 Wystawa „Książki nagrodzone przez IBBY”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3

03.01-31.01 Wystawka „Julian Tuwim”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a

03.01-31.01 Wystawa prac czytelników „Dzień Babci – Dzień Dziadka”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a

03.01-31.01 Wystawa „Książka dziecięca 2010 roku – Nagrody polskiej sekcji IBBY”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 47 i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 40, ul. Paca 46

03.01-31.01 Quizy chemiczne – czyli chemia w głowie.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7

03.01 Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 17.00-18.00

03.01 Cykliczne zajęcia plastyczne w każdy poniedziałek - „Maski Karnawałowe”. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 16.30-18.00

04.01 Poranek z książką. Zajęcia z dziećmi 4- letnimi z Przedszkola „Klub przedszkolaka”.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 10.00-10.30

05.01 Wieczór Malucha - zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 17.00-18.00

05.01 Spotkania z małymi myślicielami w „Klubie Zająca”. Cykl spotkań Moje lektury – „Pilot i Ja” A. Bahdaja czyli warsztaty lotnicze. Na zajęcia zapraszamy dzieci 4-6 letnie.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 17.00-18.00

07.01 Zabawy paluszkowe - „Powtórka dla malucha czyli co pozostawił w główkach 2010 rok”. Zabawy koedukacyjne dla dzieci 2-4 letnich.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7 godz. 17.00-17.30

10.01 Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-10 lat

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25 godz. 17.00-18.00

10.01 Klub Hipcia – „Szczęśliwego Nowego Roku” – głośne czytanie czyli zajęcia plastyczno-literackie.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a, godz. 17.00-17.30

10.01 Cykliczne zajęcia plastyczne w każdy poniedziałek - „Mali projektanci„ czyli co zrobić z pustą butelką. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 16.30-18.00

11.01 Lekcja biblioteczna „Uczymy się korzystać z encyklopedii” dla dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Samuel”, ul. Boremlowska 6/12.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 9.50-10.50

11.01 Warsztaty literacko- edukacyjne „Dzieci z Bullerbyn”dla uczniów kl. II – III szkół podstawowych – zapisy!

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 10.30-11.30

11.01 Próba mikrofonu „Inscenizacja wierszy Jana Brzechwy – Na straganie”. Zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego, Al. Stanów Zjednoczonych 27.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 10.00-11.00

12.01 Spotkania z małymi myślicielami w „Klubie Zająca”. Cykl spotkań Moje lektury – „Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego czyli dużo wiadomości o odwadze. Na zajęcia zapraszamy dzieci 4-6 letnie.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 17.00-18.00

12.01 „Jasełka” – zaproszenie dla wszystkich czytelników i nie tylko.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a, godz. do ustalenia

13.01 „Mała Księżniczka” – głośne czytanie. Zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 250 "Akwarelka", ul. Kinowa 10a.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a, godz. 10.00-11.00

13.01 Czwartkowe czytanie bajek „Zimowe pejzaże”.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, ul. Abrahama 10, godz. 17.00-17.30

13.01 Zajęcia paluszkowe – teatralne dla dzieci z Przedszkoli: nr 162 „Saski Zakątek", ul. Dąbrówki 3, oraz nr 327 „Kolorowa Kraina”, ul. Conrada 10A.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3, godz. 11.00-12.00

13.01 Zajęcia teatralne „Zapraszamy do zabawy” – zapisy!

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 16.30-17.30

14.01 Czytanie bajek dla dzieci z Przedszkola nr 198 z Oddziałami Integracyjnymi "Bajeczne Przedszkole", ul. S. Bartosika 5.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, ul. Abrahama 10, godz. 10.00-11.00

17.01 Klub Hipcia – „Moja ulubiona pora roku” – głośne czytanie czyli zajęcia plastyczno-literackie

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a, godz. 17.00-17.30

17.01 Cykliczne zajęcia plastyczne w każdy poniedziałek - „Laurki dla Babci i Dziadka”. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 16.30-18.00

17.01 Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 17.00-18.00

17.01 „Pejzaże Dziedzictwa Narodowego – projekt edukacyjny „Ulicami warszawskiej Pragi” (wystawa książek, zdjęć i prac plastycznych, warsztaty dla dzieci i młodzieży).

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 47, ul. Paca 46, godz. do ustalenia

18.01 Próba mikrofonu „Inscenizacja wierszy Jana Brzechwy – Na straganie”. Zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego, Al. Stanów Zjednoczonych 27.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3, godz. 10.00-11.00

19.01 Spotkania z małymi myślicielami w „Klubie Zająca”. Cykl spotkań Moje lektury – „Czarna owieczka” Jana Grabowskiego czyli uczę się pomagać innym. Na zajęcia zapraszamy dzieci 4-6 letnie.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 17.00-18.00

19.01 Wieczór Malucha - zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 17.00-18.00

20.01 Zajęcia teatralne „Zapraszamy do zabawy” – zapisy

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 16.30-17.30

20.01 „Lokomotywa z książek czyli witam pana Juliana Tuwima” – warsztaty literacko-plastyczne. Zajęcia dla uczniów kl. II Szkoły Podstawowej nr 60 im. Powstania Listopadowego, ul. Zbaraska 3.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a, godz. 11.00-12.00

20.01 Klub Olbrzyma – zajęcia plastyczne „Tworzymy własną książkę dla Babci i Dziadka”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3, godz. 17.00-18.00

20.01 Czwartkowe czytanie bajek „Zimowe pejzaże”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, ul. Abrahama 10, godz. 17.00-17.30

21.01 Klub Olbrzyma – zajęcia plastyczne „Światło i cień – tworzymy nietypowy portret”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3, godz. 17.00-18.00

21.01 Dzień Babci i Dziadka – zajęcia plastyczne

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 17.00-18.00

21.01 Zabawy paluszkowe „Powtórka dla malucha czyli co pozostawił w główkach 2010 rok”. Zabawy koedukacyjne dla dzieci 2-4 letnich.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 17.00-17.30

21.01 Dzień Chorwacji - finisaż wystawy „Niezwykła Chorwacja”

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga-Południe, ul. Meissnera 5

24.01 Warsztaty „Złudzenia – marzenia – uzależnienia”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3, godz. 9.30-10.30

24.01 Cykliczne zajęcia plastyczne w każdy poniedziałek - „Papierowa ozdoba z wiszącymi nogami czyli mała szkoła majsterkowania”. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 16.30-18.00

24.01 Warsztaty „Złudzenia – marzenia – uzależnienia”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, ul. Abrahama 10, godz. 11.30-12.30

24.01 Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 17.00-18.00

25.01 Lekcja biblioteczna „Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy” dla uczniów Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Samuel”, ul. Boremlowska 6/12.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 9.50-10.50

25.01 Warsztaty literacko- edukacyjne dla uczniów kl. I-II szkół podstawowych „Lokomotywa z książek czyli witam pana Juliana Tuwima” – zapisy!

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 10.30-11.30

25.01 Warsztaty „Złudzenia – marzenia –uzależnienia”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 13.00-14.00

25.01 Próba mikrofonu „Inscenizacja wierszy Jana Brzechwy – Na straganie”. Zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego, Al. Stanów Zjednoczonych 27

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3, godz. 10.00-11.00

25.01 Warsztaty „Złudzenia – marzenia – uzależnienia”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 47, ul. Paca 46, godz. 9.30-10.30 godz. 9.30-10.30

26.01 Warsztaty „Złudzenia – marzenia – uzależnienia”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a, godz. 11.30-12.30

26.01 Wyszukiwanie informacji w bibliotece. Zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 185 im. UNICEF, ul. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 31.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, ul. Abrahama 10, godz. 11.45

26.01 Spotkania z małymi myślicielami w „Klubie Zająca”. Cykl spotkań Moje lektury – „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren. Na zajęcia zapraszamy dzieci 4-6 letnie.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 17.00-18.00

26.01 Wieczór Malucha - zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 17.00-18.00

27.01 Zajęcia teatralne „Zapraszamy do zabawy” – zapisy!

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 16.30-17.30

27.01 Czwartkowe czytanie bajek „Zimowe pejzaże”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, ul. Abrahama 10, godz. 17.00-17.30

27.01 Warsztaty „Złudzenia – marzenia –uzależnienia”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 9.30-10.30

27.01 Lekcja biblioteczna „Mała Księżniczka” – głośne czytanie ciąg dalszy. Zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 250 „Akwarelka”, ul. Kinowa 10A.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16, ul. Walewska 7a, godz. 10.00-11.00

27.01 Klub Olbrzyma - zajęcia plastyczne „Jak się przygotować do karnawału – robimy maski”.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, ul. Meksykańska 3, godz. 17.00-18.00

31.01 Cykliczne zajęcia plastyczne w każdy poniedziałek - „Makaronowy zawrót głowy”. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7, godz. 16.30-18.00

31.01 Lekcja biblioteczna „Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy” dla uczniów Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Samuel”, ul. Boremlowska 6/12.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42, ul. Boremlowska 25, godz. 9.50-10.50