Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

reputacje

Z pozoru życie Javiera Mallarino, bohatera książki „Reputacje”, wygląda na normalne… ale jak każdy, tak i jego życiorys, kryje wiele tajemnic i kontrowersji. Jest on karykaturzystą, uznanym, spostrzegawczym, błyskotliwym, który jedną swoją pracą może wynieść bohatera karykatury na piedestał, ale i strącić go w otchłań. Poznajemy burzliwe losy jego, trwającej czterdzieści lat, kariery: jej wzloty i upadki, laury i chwile pełne grozy. Za wielką karierę zapłacił sporą cenę – rozpadem małżeństwa. Za żoną tęskni, marzy o powrocie do kobiety, która przez wiele lat była drugą wielką miłością, zaraz po karykaturze i która pewnego dnia nie wytrzymała presji, jaką wywierała na nią codzienność u boku Mallarina.

           Jego życie zmienia się diametralnie, kiedy u progu domu pojawia się pewna młoda kobieta, szukająca odpowiedzi na nurtującą ją sprawę z dzieciństwa. Karykaturzysta postanowi jej pomóc. „Reputacje” to książka o wyborach, sumieniu, które każdy ma inne i z którego ciężko rozliczać. To również pozycja, która uświadamia nam jak w jednej chwili nasze życie może zmienić się o 180 stopni.

Hygge„Reputacje” to cieniutka pozycja, którą czyta się niesamowicie szybko. Pomimo wielu retrospekcji, fabuła jest łatwa w odbiorze. Niektórym spodoba się charakterystyczne budowanie zdań przez autora – wielokrotnie złożone, bogate, wyrafinowane słownictwo. Innych może to denerwować. I tak różne były opinie naszych Klubowiczek. Niektóre zadowolone były z przeczytanej lektury, innym przeszkadzała zbyt spłaszczona historia, zawiłe zdania, zbyt filozoficzne podejście do tematu. Pozycja ta stała się kanwą do pobocznych rozmów kwietniowego spotkania DKK. Klubowiczki wymieniały się poglądami, m.in. nt doświadczeń z okresu dziecięcego i ich wpływu na dalsze życie.
          Ze względu na długi, majowy weekend, na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 10 maja o godz. 17:00, oczywiście do Biblioteki, przy ul. Meissnera 5. Rozmawiać będziemy o duńskim hicie wydawniczym, książce o filozofii życia, pt. „Hygge. Duńska sztuka szczęścia.” Zachęcamy do udziału w spotkaniu. Wstęp wolny!